Tumblr Kullanıcıları Şifrelerini Değiştirmeliler

Tumblr Kullanıcıları Şifrelerini Değiştirmeliler

Tumblr'ın uzun süredir devam eden popülerliğinin Yahoo'nun satın almasının ardından daha da güçleneceği tahmin ediliyor. Özellikle gençler arasında çok popüler olan servis kendini bir yandan özellikleri açısından geliştirmeye çalışırken, bir yandan da güvenliğini ve mobil uygulamalarını da iyileştirmeye devam ediyor. Zira Yahoo'nun mobile verdiği önem Tumblr için de bir öncelik haline gelmiş gibi görünüyor.

iOS kullanıcıları için yeni bir güncelleme yayınlayan Tumblr, tüm kullanıcıların en kısa sürede bu güncellemeyi yüklemelerini ve aynı zamanda şifrelerini de değiştirmelerini rica etti. Sadece Tumblr değil, Tumblr ile aynı şifreleri kullanan tüm servislerde de değişikliğe gidilmesini öneren Tumblr'ın bunu varolan güvenlik açıklarından dolayı önerdiği belirtiliyor.

Android kullanıcıları için herhangi bir uyarı ya da güncelleme yapılmadığı dikkate alınırsa bu güvenlik açığının sadece iPhone ve iPad kullanıcılarını etkilediğini tahmin edebiliriz. Eğer siz de bu cihazlardan Tumblr hesabınızı kontrol ediyorsanız resmi açıklama doğrultusunda güncelleme ve şifre değiştirme işlemlerini tamamlamanızı öneriyoruz. Tumblr uygulamasını daha önce kullanmadıysanız aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz.

Yahoo'nun mobil kullanıcıları giderek artıyor

YORUMLAR