Tumblr'ın Mobil Uygulamaları Güncellendi

Tumblr'ın Mobil Uygulamaları Güncellendi

Geçtiğimiz aylarda Yahoo tarafından satın alınan Tumblr, mobil uygulamalarına gelişmiş arama ve keşfetme özelliklerini getirerek kendini güncelledi.

Mobil uygulamasında GIF dosyalarıyla epey sorun yaşayan şirket bunu çözdükten sonra diğer sorunlarına yönlendi. İstediğimiz ve popüler bloglara mobil uygulama yoluyla kolayca ulaşamamak Tumblr'ın mobil kullanıcılarının canını epey sıkıyordu. Çünkü Tumblr sadece tag yoluyla keşfetmemize izin veriyordu.

Güncellenmiş iOS ve Android uygulamalarıyla birlikte eskisi gibi sadece anahtar kelime girerek arama yapmak yerine, tag ve blog isimlerini de kullanabilecez. Bunun yanında o anki trendleri de görüntüleyebilecez.

Uygulamanın yeni keşfetme bölümünün üstünde ufak minyatür resimler ait oldukları tag'in isimleriyle birlikte görüntülenecekler. Minyatür resimler ufak olmasına rağmen GIF anmasyonlarını görüntüleyebilecek veya üzerindeki ''Play'' butonuna dokunulduğunda sizi videoyu izleyebileceğiniz yeni sayfaya yönlendirecek.

Geliştirilmiş arama ve keşfetme özelliği büyük bir geliştirme olmamasına rağmen kullanıcıların Tumblr'da o an neler olduğunu kontrol edebilmesini kolaylaştıracaktır.

Tumblr'ın bu güncellemeyle birlikte uygulamalarına daha fazla reklam alanı koyması da dikkatlerden kaçmadı. Üst kısımda bulunan yeni arama ve keşfetme bölümü Yahoo'ya daha fazla satılabilecek reklam alanı yaratmakla beraber reklam verenlerin de ilgisini çekicek gibi duruyor.

Vine Sonunda Windows Phone'a Geliyor

YORUMLAR