TunnelBear, Ülkemizde Sınırsız VPN Hizmeti Vermeye Başladı

TunnelBear, Ülkemizde Sınırsız VPN Hizmeti Vermeye Başladı

Ülkemizde 2 gün önce büyük bir sosyal medya kısıtlaması başlatıldı. Bununla birlikte kullanıcılar daha önceden de olduğu gibi VPN (Virtual Private Network) servislerine yönelmeye başladı. Kısıtlamaları takip eden popüler VPN servislerinden birisi olan TunnelBear, ülkemizdeki kullanıcılarına sınırsız VPN hizmeti vermeye başladığını belirtti.

Şu ana kadar yapılan en büyük internet kısıtlamasıyla birlikte Facebook'un, Twitter,'ın Youtube'un ve Instagram'ın yanı sıra; Skype ve Whatsapp da kullanıma kapatıldı. Kullanıcılar bu durumdan rahatsız olup, daha önceden de olduğu gibi, VPN servislerine yönelmeye başladılar. İnternet kullanıcıların VPN servislerine yönelmesinden kısa bir süre sonra popüler VPN servislerinin birçoğu kullanıma kapatıldı. VPN servislerine yapılan engellemenin BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) tarafından yapıldığı iddia edildi. Ancak daha sonrasında yapılan engellemenin kendileri tarafından olmadığı dile getirdi.

Kullanıcıların VPN servislerine yönelmesiyle birlikte ünlü VPN servisi TunnelBear, Twitter hesabı üzerinden hepimizi mutlu edecek bir duyuru yaptı. Yaptıkları duyuruda;Türkiye'deki dostlarına özel olarak 500 MB olan kullanım sınırını kaldırdıklarını ve ücretsiz kullanım sunduklarını belirttiler. Ayrıca yaptıkları duyuruda "İnternet açık olduğunda güzeldir." şeklinde etkileyici bir mesaj dile getirdiler.

Aşağıdaki bağlantılar üzerinden TunnelBear'ı PC ve mobil cihazlarına yükleyebilirsiniz.

Başbakan Yıldırım İnternet Kesintisi İçin Açıklama Yaptı

Popüler VPN Servisleri Engelleniyor, İşte Kullanabileceğiniz En İyi Alternatifler

YORUMLAR