Türk Girişimcilerin Geliştirdiği Arkadaşlık Uygulaması OneHour App Store'da 1 Numara

Türk Girişimcilerin Geliştirdiği Arkadaşlık Uygulaması OneHour App Store'da 1 Numara

İki genç girişimci tarafından selfie odaklı çöpçatanlık uygulaması olarak geliştirilen OneHour, App Store'da 1 numaraya yükseldi.

Android ve iOS platformları için geliştirilen uygulama, kullanıcıların yakın çevresinde bulunan kişilerle iletişim kurarak tanışmasını sağlıyor. Güvenliğin üst düzey olduğu uygulama, bir kişiyle sadece 1 saat boyunca iletişim kurmanıza izin veriiyor. 1 saat sonra ise tüm mesajlar ve resimler otomatik olarak siliniyor. İsim bile sormayan uygulama, yayınlandıktan 1 saat sonra 27.000 indirme sayısına ulaştı.

Berhan Kongel ve Cömert Tülümen tarafından geliştirilen uygulama, 5 kilometre çapındaki kişileri buluyor ve uzaklık sırasına göre sıralıyor. Arama sonuçlarında bir takım filtreleme işlemleri de yapılabiliyor. Selfielerin karşılıklı beğenilmesiyle iletişime geçen kullanıcılar 1 saat boyunca anlık mesajlaşma servisini kullanabiliyor. 1 saat sonra ise her iki kullanıcının da resimleri ve mesajları siliniyor. Eğer kullanıcılar isterlerse yeni bir selfie çekerek 1 saat daha konuşabiliyorlar.

Uygulamada tamamen anonim sohbetler yapıldığı için bir takım uygunsuz sohbetler de ortaya çıkabiliyor. Ayrıca uygulama çoğu kullanıcının beğenisini kazanmış olsa da, tamamen gizli olması nedeniyle pek çok kullanıcının da tepkisini almış.

Uygulamayı indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Angry Birds Action! iOS Versiyonunu Artık Oynayabiliyoruz!

Clash Royale Artık Android Üzerinde Oynanabiliyor!

YORUMLAR