Türk Hackerlar Katar Bankası'nı Hackledi!

Türk Hackerlar Katar Bankası'nı Hackledi!

Dünyanın yeni savaş şekli olan siber saldırıların son kurbanı Katar Bankası oldu. Katar Bankası'na ait olan yaklaşık 2 GB boyutundaki bilgiler Türk hackerlar tarafından video ile paylaşıldı.

Katar'da ortaya çıkan siber saldırı iddiasının arkasından Türk hackerlar çıktı. Katar bankasının yaptığı araştırmalar sonucunda "Bozkurtlar" ismini taşıyan Türk hacker grubunun güvensiz yazılımları bularak hacklediği ortaya çıktı. Katar Bankası savunmasız yazılım kullandıklarını ve bu yazılımları güncellemeyi gözden kaçırdıklarını kabul etti. Servlet 2.4 JSP ve Tomcat 4.2.3 ismini taşıyan yazılımların güvenli olmadığını açıklayan Katar Bankası, Türk hackerlarının bu yazılımlar sayesinde siber saldırı yaptığını söyledi.

Katar Bankası'ndan ele geçirilen verilerin ne kadar önemli olduğu henüz bilinmiyor. Ama banka yetkililerinin bu konuda çok fazla bir çaba sarf etmemeleri, Türk hackerlarının sadece basit bilgileri ele geçirdiğini kanıtlar nitelikte. 

Ülkücü hacker grubu "Bozkurtlar" tarafından Katar Bankası'nın hacklendiği haberi de doğrulandı. Bakalım ilerleyen günlerde hangi gelişmeler yaşanacak? Bu arada Bozkurtlar ismini taşıyan hacker grubuna ait bazı hesaplar bulunuyordu fakat kısa sürede imha edildiler. İnternet üzerinden bu hacker grubuna ulaşmak şuan pek mümkün değil gibi görünüyor.

Karanlık İnternetin Patronu Genç Hacker Hapis Cezasından Kıl Payıyla Kurtuldu

Hackerler Sadece Telefon Numaranızdan Bütün Günlük Hareketlerinizi Takip Edebiliyor

YORUMLAR