Türk Hackerlar Rus Konsolosluğunun Sitesini Hacklediler!

Türk Hackerlar Rus Konsolosluğunun Sitesini Hacklediler!

Bir süre önce Suriye sınırında Rusya ile yaşadığımız hava sahası krizi ve üzerine bir Rus savaş uçağının düşürülmesi olayından sonra ülkemiz ve Rusya arasındaki diplomatik ilişkilerde büyük bir gerginlik yaşamıştı. Bu gerginlik sadece diplomatik ve siyasi ilişkilerle sınırlı kalmamış, sanal arenaya da taşınmıştı. Hava sahası krizinin ardından Rus ve Türk hacker grupları karşı tarafa siber saldırı düzenlemeye başlamış, yapılan hack girişimlerinde resmi mecralar hedef alınmıştı.

Düzenlenen saldırılarda Türk hackerlar Rusya İletişim ve Medya Bakanı Nikolay Nikiforov'un Instagram hesabını ele geçirmişler, Rusya Merkez Bankası'na ve Lokomotif Moskova futbol takımına DDoS saldırısı düzenlemişlerdi.

Rusya - Türkiye arasındaki siber savaşın son ayağında ise savaş alanına Börteçine Tim adlı bir hacker grubu da adım attı. Grup yaptığı son eylemde Rusya'nın İsrail Konsolosluğu'na ait internet sitesini ele geçirerek sitenin anasayfası üzerinde kendi görselini paylaştı: 

Yapılan saldırının ardından Rusya tarafından site bir süre kullanıma kapatıldı, ana sayfa tekrar eski haline getirilerek site yeniden hizmete açıldı.

YORUMLAR