Türk Kullanıcılar Mobil Bankacılığı Tercih Ediyor

Türk Kullanıcılar Mobil Bankacılığı Tercih Ediyor

ING Bank'ın düzenlediği Mobil Bankacılık 2016 araştırmasına göre, tüketiciler bankacılık işlemlerini yaparken en çok mobil platformu tercih ediyor. Araştırmaya göre Türkiye'de tüketicilerin yüzde 47'si mobil bankacılık kullanıyor.

Uluslararası alanda mobil bankacılık işlemlerini araştırmak isteyen ING Bank, içerisinde Türkiye'nin de yer aldığı 13 ülkede Mobil Bankacılık 2016 araştırmasını gerçekleştirdi. 13 ükedeki mobil bankacılık işlemlerini mercek altına alan araştırma, çarpıcı sonuçları da ortaya çıkardı. Araştırma sonuçlarına göre tüketiciler bankacılık işlemlerinde en çok mobil bankacılığı seviyor. Ayrıca araştırma sonuçlarına göre Türkler mobil bankacılığın nakit yönetimine olumlu katkı sağladığına inanıyor.

Mobil Bankacılığın Geleceği Çok Parlak

13 ülkede 15.000 katılımcıyla gerçekleştirilen araştırmaya göre Avrupa'da bankacılık işlemlerinin yüzde 47 seviyesinde seyrettiği görülüyor. Ayrıca yüzde 16'lık bir kesimin de önümüzdeki günlerde mobil bankacılığa geçiş yapacağı sonucu ortaya çıkmış durumda. Aynı şekilde ülkemizde de yüzde 44'lük bir aktif mobil bankacılık kullanıcısı bulunuyorken yüzde 15'lik bir kesimin de bu yıl içerisinde mobil bankacılığa geçiş yapacağı sonucu ortaya çıkmış durumda. Araştırma sonucu ortaya çıkan verilere göre mobil bankacılığın geleceği oldukça parlak görünüyor.

Türkler Yemekten Vazgeçemiyor

Öte yandan mobil alışverişleri de inceleyen araştırma mobil telefonlarından satın alınan ürünlerin Avrupa'da kıyafet, elektronik ve oyun sırasını izlediğini ortaya koyarken, Türkiye'de kıyafet, elektronik ve yemek sırasını izlediğini ortaya çıkardı. Böylece Türklerin yemek yemeye verdiği önem araştırma sonuçlarında da bir kez daha kanıtlanmış oldu.

Artık hayatımızın her evresinde aktif rol oynayan mobil telefonlar özellikle tüketiciler için olmazsa olmazlar arasında yer almaya başladı. Araştırma sonuçlarına göre de tüketiciler mobil telefonlarda sağlanan hizmetlerden oldukça memnun. Peki, siz mobil telefonları hayatınızın neresine koyuyorsunuz? Mobil servislerin sizin için önemi nedir? Yazın tartışalım..

Dünyanın İlk İnternet Sitesi Tam 25 Yıl Önce Yayına Başladı

Dünyanın İlk Akıllı Köyünü Vodafone ve Tabit Kuracak

YORUMLAR