Türk Oyuncular Knight Online'ı Steam'deki İlk Gününde Acayip Hayvanlara Benzetti

Türk Oyuncular Knight Online'ı Steam'deki İlk Gününde Acayip Hayvanlara Benzetti

Bir dönemler "Knight Online - hayat offline" deyişinin hakim racon kesme cümlesi olmasına sebep olmuş MMORPG oyunu Knight Online 26 Ocak'ta Steam üzerinde yayınlanarak yeni bir çıkış yapmıştı. Hatırlanacağı üzere Knight Online ilk olarak 2004 yılında erişime açılmış ve kısa süre içerisinde milyonlarca oyuncuya ulaşmıştı. F2P, yani ücretsiz olarak oynanabilen online oyunların daha yeni yeni yaygınlaşmaya başladığı bu dönemde Knight Online ülkemizde birçok oyuncu tarafından tercih edilen bir oyun haline gelmişti.

Knight Online'ın yayınlanmasının üzerinden 10 sene geçmesinin ardından oyun Steam platformuna da taşındı. Bu yeni çıkışın ardından Türk oyuncular sevgi selleriyle Knight Online'ın Steam versiyonuna gelişine yapıştırdılar diyebiliriz.

Türk oyuncular yaptıkları yorumlarda bu oyunu oynamak için evdeki kapıyı dolabı spotçulara bırakıp parayı oyuna bastıklarından bahsediyorlar. Oyunda karakterinizi geliştirebilmek için bu oyuna bolca para yatırmanız gerekmesi bir noktaya kadar kabul edilebilir bir durum; fakat söz konusu oyunun 10 sene boyunca kendini hiç geliştirmiyor oluşu biraz problem yaratabiliyor. Oyunun Steam üzerinde yayınlanan versiyonundaki grafikler nostaljiyi seviyorsanız sizi tatmin edebilir. Fakat ilk yayınlanan Knight Online versiyonundan çok da farklı olduğu söylenemez.

Knight Online sunucularına girebilmek ise başlı başına bir mücadele olarak tanımlanıyor. Yüzlerce kişilik sıraların yanısıra sunucu bağlantılarının kopması metrobüse binmek ile karşılaştırıldığında metrobüste daha çok şansınızın olduğunu söyleyebiliriz.

Yine de anılarınıza kısa bir dönüş yapmak isterseniz bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

Böbrek Sattıran, Yuvalara Ateş Salan Bilgisayar Oyunları

YORUMLAR