Türk Polisi Twitter'ın Gündemine Oturdu

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. yıl dönümü itibarıyla sosyal medya kullanıcıları polislerini unutmadı. Twitter'da gündeme oturmayı başaran #TürkPolisTeşkilatı etiketiyle polislerimiz dünyada dikkat çekmeyi başardı.

Şimdiye kadar ortalama 34 bin tweet atılırken Türk polisi, dünyada üçüncü ve Türkiye'de birinci gündem olmayı başardı. Bu anlamda bu özel günü unutmayan ve polise destek çıkan Twitter kullanıcıları çeşitli sözlerle, resimlerle veya mesajlarla bu etiketi kullandı. Ülkemizin önde gelen siyasetçilerin ve ünlülerin de paylaşım yapmaktan kaçınmadığı bu etiket saat 11.00'da trend topic olmayı başardı.

Twitter Mavi Tik

Türk Polis Teşkilatının 173. yıl dönümünde Twitter'da gündem olan polislerimiz de konu hakkında paylaşımlarda bulundu. Ayrıca kullanıcılar Türkiye'nin zor zamanlar geçirdiğini, bu dönemlerde polise destek çıkılması gerektiğini savundu ve bu anlamda çeşitli paylaşımlarla polisine sahip çıktı.

Bunun dışında geçtiğimiz yılki yıl dönümünde "#PolisTeşkilatımızın172" etiketi ise Türkiye gündeminde birinci, dünya gündeminde yedinci sırada bulunmuştu. Ayrıca geçtiğimiz yıl 30 bine yakın Tweet atılırken bu yıl daha fazla kullanıcının ilgi gösterdiğini görebiliyoruz.

YORUMLAR