Türk Tasarımcı Binlerce LEGO Parçasıyla Golf Otomobili Yeniden Tasarladı

Türk Tasarımcı Binlerce LEGO Parçasıyla Golf Otomobili Yeniden Tasarladı

Wolkswagen'in efsanevi arabaları arasında yer alan Golf MK1 GTI modelini LEGO parçalarıyla bir araya getiren Türk tasarımcı Hasan Kabalak, seri üretime geçmek için 10 bin oy bekliyor.

LEGO parçalarını bilmeyeniniz yoktur. Hayal gücünü zorlayan ve yaratıcılığı doruklarda yaşamamıza neden olan bu parçalar usta ellerde mükemmel sonuçların ortaya çıkmasını sağlıyor. Bu sefer ise Türk bir tasarımcı LEGO parçalarını kullanarak Wolkswagen'in 1970 model Golf MK1 GTI modelini inşa etti. 1278 LEGO parçası kullanan Hasan Kabalak isimli tasarımcı, geliştirdiği arabanın seri üretime geçmesi için destek bekliyor.

Vaktinin büyük bir kısmını ayırarak bu işe girişen Kabalak, geliştirdiği minyatür modelde iç tasarımdan dış tasarıma kadar hiçbir detayı atlamamış. Direksiyon, el freni, motor, koltuklar ve radyoya kadar tüm bileşenleri arabasına ekleyen Kabalak, geliştirdiği modelin seri üretimi için de LEGO firmasına başvuru yaptı. Arabanın seri üretime geçmesi için ise 10 bin oy toplaması gerekiyor. Şu an yolun yarısına ulaşan Kabalak, 5999 oy toplamayı başarmış durumda. Proje 752 gün daha oylamaya açık şekilde duracak ve 10 bin oyu tamamlaması beklenecek. Hasan Kabalak'a destek olmak için ise buradaki linkten oy verebilirsiniz.

Liseli Öğrenci Babası İçin Geliştirdiği Cihazla Dünya Birincisi Oldu

Yapay Zeka Teknolojisi Türk Şirketlerle Buluşuyor

YORUMLAR