Türk Telekom Bu Numaraya Karşı Müşterilerini Uyardı

Türk Telekom şirket adını kullanarak müşterileri kandıran ve karşılığı olmayan teklifler sunan numaralara karşı uyarıda bulunan Türk Telekom, bilinçli olunmasını istedi. Kullanıcıların bu tarz dolandırıcı numaraları ihbar etmesi isteniyor.

Özellikle son zamanlarda Türk Telekom'dan aradıklarını söyleyen ve müşterilerin kimlik bilgilerini isteyen dolandırıcıların yakalanması için çalışmalara başlayan Türk Telekom açıklama yaptı. “902128240514” numaralı hattın dolandırıcılık işlemlerine başvurduğunu belirten Telekom, çağrı merkezinin kimlik bilgilerini istemeyeceğini aktardı.

Türkiye’nin Üç Büyük Bankası Türk Telekom’u Devralıyor!

Müşteri Taahütlerinin Değiştirildiğini Söylüyorlar

“Şirketimizle ilgisi olmayan, kötü niyetli kişilerce yapılan bu aramalara vatandaşlarımız kesinlikle itibar etmemelidir. Şirketimizin itibarını sarsmayı hedefleyen bu eylemlerle ilgili olarak gerekli tüm hukuki ve yasal süreçleri başlatmış bulunmaktayız." şeklinde bir açıklamada bulunan Telekom, bu numaralar vasıtasıyla taahütlerin değiştirildiği, fatura bilgilerinin güncellendiği gibi yanlış bilgilerin verildiğini belirtti.

Türk Telekom'un resmi müşteri hatlarının dışında herhangi bir numaradan arama yapılmayacağını hatırlatan Telekom, müşterilerini şu şekilde uyardı: "Türk Telekom olarak müşterilerimizin mağdur olmamaları için konuyu yakından takip edeceğimizi bildirir, resmi müşteri kanallarımız dışında benzer aramalara itibar göstermemesini kamuoyunun bilgisine sunarız.”