Türk Telekom Kotasız İnternet Tarifeleri Cep Yakacak

Türkiye’nin Üç Büyük Bankası Türk Telekom’u Devralıyor!

Türk Telekom kotasız internet fiyatları, bugün resmi internet sitesinde yapılan güncellemeyle gün yüzüne çıktı. 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren Adil Kullanım Kotası olmadan hizmet vermeye başlayacak olan Türk Telekom, yeni AKN’siz paketlerini duyururken, istenen fiyatların çok yüksek olması tepki çekti.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından alınan kararla Adil Kullanım Kotası uygulamasına son verilmesi için çalışmalar başlatılmıştı. Kurum, bütün internet servis sağlayıcılarına 1 Ocak 2019’a kadar hazırlıklarını tamamlamalarını söylemiş ve bu tarihten sonra AKN uygulamasını sonlandırmaları gerektiğini belirtmişti.

Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, “AKN'nin kaldırılması dolayısıyla aboneler herhangi bir dilekçe vermeyecek. Bu uygulama nedeniyle de ilave ücret alınmayacak” demişti. Bakan açıklamalarını “Biz, vatandaşımızı bu konuda kimseye yem etmek istemeyiz” şeklinde bitirmişti.

Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Hakan Dursun ise AKN konusunda, “1 Ocak itibarıyla kullanıcılar herhangi bir düşme söz konusu olmadan, aynı hız tecrübesini yaşamaya devam ederek ve ek hiçbir ücret ödemeyerek limitsiz internet kullanmaya başlıyor olacaklar. Dolayısıyla aslında tüketicilerimiz her anlamda kazançlı çıkacaklar. Biz de yıllardır yapmış olduğumuz altyapı yatırımının karşılığını tüketicilerimize sunuyor olacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Kısa bir süre önce AKN’siz paketler konusunda bir sunum gerçekleştiren Türk Telekom, yeni paketlerin 59 Türk Lirasından başlayacağını duyurmuştu. Bugün açıklanan paketlerde şirketin yaptığı açıklamanın gerçeği yansıttığı görülürken, 59 liradan başlayan paketin tam tamına 4mpbs olduğu görüldü. Türk Telekom kullanıcısı olup taahhüttü bittikten sonra, tekrar abone olmak isteyen ya da yeni Türk Telekom abonesi olma düşüncesi bulunanların karşılaşacağı yeni kotasız paketler ise aşağıdaki gibi oldu. Daha ayrıntılı bilgi almak ve diğer paketlere göz atmak için resmi Türk Telekom adresini ziyaret edebilirsiniz.

Türk Telekom AKN’siz paketler

  • 4 mbps : 64,90 tl
  • 6 mbps : 74,90 tl
  • 8 mbps : 84,90 tl
  • 16 mbps : 97,90 tl
  • 24 mbps : 124,90 tl
  • 35 mbps : 154,90 tl
  • 50 mbps : 254,90 tl
  • 100 mbps : 341,90 tl