Türk Telekom, Küresel Teknoloji Üretiminde Liderliğe Oynuyor

Türk Telekom, Küresel Teknoloji Üretiminde Liderliğe Oynuyor

Türk Telekom, Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan bir açıklamaya göre, Stanford Üniversitesi Open Networking Foundation'ın (ONF) yönetiminde yer alacak.

Türk Telekom bu imtiyazla birlikte, telekomünikasyon sektöründeki global gelişmeleri yakından takip ederek, yeni projelerde söz sahibi olabilecek.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, artık Türkiye'nin teknolojiyi tüketen değil üreten bir ülke olduğuna dikkat çekerek;

“Bu kapsamda savunma sanayisi, ulaşım ve iletişim alanında yerli ve milli teknoloji geliştirilmesi için bugüne kadar birçok başarılı adım atıldı. Ancak bunlar yeterli değil, daha yapacak çok iş var. Dolayısıyla yerli ve milli teknoloji üretimi konusunda özel sektörün çalışmalarını son derece önemsiyor ve destekliyoruz" dedi.

Bakan Arslan, "Hükümetin bu vizyonunun özel sektör tarafından giderek daha fazla benimsendiğini memnuniyetle görüyoruz. En son Türk Telekom’dan, bu konuda müjdeli bir haber geldi. Türk Telekom önemli bir uluslararası başarıya imza atarak, özellikle dünya telekomünikasyon sektörünün yeni nesil ağ teknolojilerinin gelişimi açısından çok yakından takip ettiği ABD merkezli açık bir platform olan ONF’de söz sahibi olacak.” diye konuştu.

Cristiano Ronaldo Türk Telekom'a Transfer Oldu

Türk Telekom Mobil İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

YORUMLAR