Türk Telekom Mobil İnternet Tamamen Engellendi

Türk Telekom Mobil İnternet Tamamen Engellendi

Türkiye bugün, bu sabaha karşı HDP yöneticilerine yapılan operasyon sonrası uygulanmaya başlayan internet sansürü ile uyandı. Bu operasyon sonrası Türk Telekom 3G, Türk Telekom 4G ve Türk Telekom 4.5G bağlantıları kapsayacak şekilde Türk Telekom mobil internet bağlantıları tamamen kullanılamaz hale geldi. Uygulanmaya başlanan internet sansürü kapsamında ilk olarak Facebook, Twitter ve YouTube gibi en yaygın olarak kullanılan sosyal medya servislerine erişimin kesildiği ortaya çıktı. Daha sonradan WhatsApp ve Skype gibi anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşme servislerinin de engellendiği fark edildi. Turkcell, Vodafone gibi servis sağlayıcıların mobil internet hatlarını kullanan kullanıcılar bu siteler ve servisler dışındaki sitelere erişebiliyorlardı; fakat Türk Telekom tarafından sağlanan mobil internet bağlantılarını kullanan kullanıcılar hiçbir siteye giriş yapamıyor.

Konu hakkında Türk Telekom henüz resmi bir açıklama yapmış değil. Türk Telekom mobil internet kesintisinin ne kadar süreceği, ne zaman sonlanacağıu hakkında henüz kesin bir bilgi sahibi değiliz.

Mobil cihazlarınızda internet engellerini aşmak için Tunnelbear VPN servisini kullanabilirsiniz:

Bilgisayarlarınızda internet sansürünü aşabilmek için aşağıdaki yazımızda paylaştığımız engelli sitelere giriş araçlarını kullanabilirsiniz:

Engelli Sitelere Giriş Programları

WhatsApp ve Skype Gibi İletişim Araçları da Engellendi

Facebook, Twitter ve YouTube'a Erişim Engellendi

YORUMLAR