Türk Telekom'un Sosyal Sorumluluk Projesi Tabloları Dile Getirdi

Türk Telekom'un Sosyal Sorumluluk Projesi Tabloları Dile Getirdi

Büyük teknoloji şirketleri "sosyal sorumluluk" çerçevesinde ilgi çekici etkinlikler yapabiliyorlar. Türk Telekom'un görme engelliler için düzenlediği resim sergisi de benzer projelerin en çok ses getirenlerinden bir tanesi oldu.

Türkiye’nin görme engellilere yönelik ilk betimlemeli resim sergisi olan sergide tablolar, konuşarak kendilerini ziyaretçilere ifade ediyorlar.

Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany’nin de açılışına katıldığı sergide, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Fatih Sultan Mehmet tablosunu seslendirdi. Doany'de, "Tablolar Konuşuyor" projesi için, "Bu projemizle, hemen hepsi sanat tarihinde ayrı bir öneme sahip 20 unutulmaz tabloyu, sesli betimleme yöntemiyle görme engelli sanatseverlerin beğenisine sunuyoruz” dedi.

Sergide bulunan diğer eserler de; Haluk Bilginer, Mustafa Sandal, Jülide Ateş, Nazlı Çelik, Arda Türkmen, Gülay Afşar, Cem Öğretir, Özge Uzun, Şeref Oğuz ve Arzum Onan tarafından seslendirilerek hayat buldular.

Tablolar Konuşuyor sergisinin açılışında; internet sayesinde ulaşılabilirliğin kolaylaştığına değinen Türk Telekom CEO’su Dr. Paul Doany, engelli bireylerin de teknoloji sayesinde artık birçok şeye ulaşabildiklerini vurguladı.

Doğuştan görme engelli ressam Eşref Armağan da açılışa canlı performansıyla katıldı. Hiçbir resim eğitimi almamış olan Armağan, parmak uçlarıyla bir masa telefonuna dokunarak, cihazı tuvale aktardı.

Tablolar Konuşuyor sergisi, 17 Eylül’e kadar Uniq İstanbul sergi salonunda ücretsiz ziyaret edilebilecek. 

Türk Telekom, Küresel Teknoloji Üretiminde Liderliğe Oynuyor

Türk Telekom Mobil İnternet Paketinizi Ücret Almadan İkiye Katlayacak

YORUMLAR