Türk Yapımı Hayatta Kalma Oyunu The Prison Game Kalitesiyle Göz Kamaştırıyor!

Türk Yapımı Hayatta Kalma Oyunu The Prison Game Kalitesiyle Göz Kamaştırıyor!

Eğer DayZ veya H1Z1 tarzı hayatta kalma oyunu seçeneklerine kuvvetli bir alternatif arıyorsanız size güzel bir haberimiz var. Steam Greenlight üzerinde karşımıza çıkan ve geliştirilme sürecinde olan The Prison Game adına sahip Türk yapımı MMO türündeki rol yapma oyunu gerek oyun yapısı, gerek oyun grafikleri açısından oldukça büyük potansiyele sahip olan bir proje. Alternatif bir gelecek senaryosuna sahip olan oyunda dünyadaki suç oranının kontrol edilemez bir derecede arttığına tanık oluyoruz. Bu artış nedeniyle de hükümetler radikal önlemler almak zorunda kalıyorlar ve azılı suçluları etrafı duvarlarla çevrilmiş şehirlere kapatıyorlar. Bu iehirlerin içerisinde ise hiçbir kanun işlemezken kuralları suçlular belirliyor. Biz de bu şehirlere konuk olarak kendi hayatta kalma mücadelemize atılıyoruz.

The Prison Game'de hayatta kalabilmek için farklı yollara başvurabilmekteyiz. Dilersek diğer oyunculara saldırabilir ve kaynaklarını ele geçirebilir, dilersek çeteler kurarak farklı oyuncularla birlikte savaşabilir, parçalar toplayarak silahlar inşa edebilir, kazandığımız parayla şehir dışından içeriye malzeme sızdırabilir ya da gizlice hareket ederek düşmanlarımızı hazırlıksız yakalayabiliriz. Ayrıca oyunda kendimize güvenli alanlar da satın alabiliyor ve yağmacılara karşı bu alanı özel savunma sistemleriyle donatabiliyoruz.

The Prison Game'de ilginç oyun dinamikleri bizi bekliyor. Örnek olarak; şehir dışından satın aldığımız malzemeler bize dronelar aracılığıyla ulaştırılıyor. Droneların ineceği yeri belirlemek için ise işaret fişekleri kullanıyoruz. Bu fişekler de bizi açık bir hedef haline getirebiliyor ve diğer oyuncuların bize saldırarak satın aldığımız malzemeleri yağmalamasına sebep olabiliyor. Bu nedenle oyunda her attığımız adımı iki kere düşünmemiz gerekiyor.

The Prison Game grafik anlamında oldukça başarılı görünüyor. Oyundaki yansımalar ve çevresel detaylar bir hayli tatmin edici. Oytunun nasıl göründüğüne bu videoyu izleyerek karar verebilirsiniz:

The Prison Game'in çıkış tarihi henüz netlik kazanmış değil. Oyunun geliştiricisi Queso bu tarihin Ocak ayı içinde belli olacağını belirtiyor. Oyun hakkındaki gelişmeleri bu bağlantı üzerinden erişebileceğiniz Steam Greenlight sayfası üzerinden takip edebilirsiniz:

YORUMLAR