Türk Yapımı Macera Oyunu GRIM - Mystery of Wasules Neredeyse Hazır

Türk Yapımı Macera Oyunu GRIM - Mystery of Wasules Neredeyse Hazır

Ülkemizde gelişen oyun sektörünü hareketlendirecek yeni bir Türk yapımı oyun su yüzüne çıktı. GRIM - Mystery of Wasules adlı macera oyununun proje süreci tamamlandı ve oyunun yayınlanmasına hazırlanılıyor.

Eskişehir merkezli Studio Backstage tarafından geliştirilen, birinci şahıs kamera açısıyla oynanan oyun bizi fantastik bir evrene konuk edecek. Bu evrende farklı krallıklar arasında çıkan savaşta krallıkların sona erdiğine tanık oluyoruz. Yükselen bir krallık olan Dreaborg Krallığı ise genç komutan Owen GRIM liderliğinde Wasules şehrini fethediyor. Fakat bu şehirde insanların gizemli bir şekilde öldürüldüğüne dair söylentiler yayılıyor. Biz de genç kralın kardeşi olarak Wasules'e gidip gizemli ölümleri araştırmakla görevlendiriliyoruz.

Unreal Engine 4 kullanılarak geliştirilen GRIM - Mystery of Wasules, bir keşif - gizem çözme oyunu olarak tasarlanmış. Geçtiğimiz yıl 5 üniversiteli arkadaş tarafından kurulan Studio Backstage, bu projenin altından herhangi bir bütçe olmadan kalktığını açıklıyor. Genç geliştiricilerin amaçları ise sektörde bütçe olmadan da güzel bir hikayenin - mesajın oyunculara verilebileceğini göstermek.

GRIM - Mystery of Wasules'de bütçe olmamasına bağlı olarak oyunda aksiyon veya korku öğeleri yer almıyor. Geliştirici ekip, ilk oyun projeleri olan bu proje başarılı olursa Wasules evrenini kullanarak daha zengin projeler hazırlayacaklarını dile getiriyor. Fakat oyun mevcut haliyle bize gizemli bir hikaye ve güçlü bir atmosfer sunacağının işaretlerini vermekte. GRIM - Mystery of Wasules eğer herşey beklendiği gibi giderse Eylül ya da Ekim gibi çıkış yapacak. 

Oyun için yayınlanan fragmanı buradan izleyebilirsiniz:

Yerli Korku Oyunu No70: Eye of Basir İçin Yeni Bir Video Yayınlandı

YORUMLAR