Türk Yapımı Sosyal Ağ FreelyShout'a Devlet Desteği Geldi

Türk Yapımı Sosyal Ağ FreelyShout'a Devlet Desteği Geldi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı, Twitter ve Facebook'a rakip olarak da gösterilen, Türk bilişimciler tarafından kurulan yerli sosyal ağ FreelyShout’a üye oldu.

Bilim ve Sanayi Bakanlığının sosyal medyada etkin bir görev almasını hedeflediğini açıklayan Bakan Fikri Işık, FreelyShout’a üye olarak destek verdiğini açıkladı. Bakan, ayrıca Twitter, Facebook gibi sosyal ağlarda da paylaşımlarda bulunuyor. Işık, son olarak da Türk bilişimciler tarafından kurulan yerli sosyal ağ FreelyShout’a da üye oldu. Ayrıca, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı da kurumsal olarak FreelyShout’a yerini aldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli üretime her alanda destek verdiklerini ve FreelyShout’a girişiminin tüm Türk sosyal medya camiasında desteklenmesi gerektiğini söyledi. Öte yandan, FreelyShout hakkında genel sosyal ağlarda kurucuları Erhan Aktaş'ın lise, Yasin Ersoy'un ise ilkokul mezunu olmasından dolayı devlet desteği alamadığı konuşuluyordu.

FreelyShout’a sadece kendi başına bir sosyal ağ değil. Bu mecrada paylaşılan her şey Facebook ve Twitter’da da paylaşılıyor. Yaklaşık 6 ay önce yayına sunulan www.freelyshout.com üyeleri arasında Türkiye’den Okan Bayülgen, Doğuş, Nurullah Çukan, Onur Akay, Ezgi Asaroğlu gibi ünlüler de var. Global bir proje olma hedefiyle yola çıkan site şimdilik Türkçe ve İngilizce dil seçenekleriyle hizmet veriyor.

Twitter'da Büyük Devrim, Artık 140 Karaktere Mecbur Değiliz

Sosyal Medyayı Erkekler Ele Geçirmek Üzere

YORUMLAR