Turkcell Fiber Bölgesinde Olmayanlara Hızlı İnternet Götürecek

Turkcell Fiber Bölgesinde Olmayanlara Hızlı İnternet Götürecek

Turkcell, fiber bölgesinde olmayan evlerin de hızlı internet kullanabilmesi için yeni bir modem geliştirdi. SUPERBOX ismini verdikleri bu modem, baz istasyonlarından 4.5G bağlantı çekerek, evlere hızlı internet aktaracak.

Türkiye'deki ADSL alt yapısının üçüncü dünya ülkelerinden bile beter olması sebebiyle bütün kullanıcılar fiber bağlantılara yönelmişken, hala bu bağlantı türünün her yere ulaşmadığı da gerçek. ADSL bağlantısından memnun olmayan kullanıcılarına da hızlı internet bağlantısı götürmek için harekete geçen Turkcell,  Türkiye'de ilk defa kullanılan WTTH (Wireless to the home) teknolojiyle geliştirdiği SUPERBOX isimli modemini tanıttı. Mobil şebekelerden 4.5G bağlantı çeken ve bunu normal internet bağlantısı gibi eve dağıtmayı başaran modemin, sadece elektrik prizine ve çevresinde 4.5G bağlantı alabileceği bir baz istasyonuna ihtiyaç duyduğu açıklandı.

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, "4.5G ihalesinde yeni nesil mobil teknolojiler için ihtiyaç duyulan kapasiteyi sağlamak amacıyla en yüksek frekansları alarak dünyanın en iyi 4.5G altyapılarından birini ülkemize kazandırmıştık. Bunu yaparken de amacımız yenilikçi ürün ve servislerle ülkemiz insanını buluşturmaktı. Bu düşüncemizin en önemli somut çıktılarından birisi de bugün sunduğumuz SUPERBOX isimli ürünümüz oldu. Fiber erişim bölgesi dışında kalan ve ADSL hızından memnun olmayan evlere eşsiz 4.5G hızımızla neden havadan internet götürmeyelim diye düşündük. Türkiye’nin her yerinde bulunan evlere hızlı internet ulaştırma sorumluluğumuzu da gözeterek, ev interneti tanımını değiştirecek ülkemizde bir eşi olmayan SUPERBOX’ı geliştirdik. Bu sayede batıda doğuda, kuzeyde güneyde her nerede olursa olsun 4.5G baz istasyonumuzun bulunduğu her yerde evler 4.5G hızında internete kavuşacak. Bu yeni teknoloji sayesinde, bulunduğu bölgede fiber interneti bulunmayan ve yalnızca ADSL hızıyla yetinmek zorunda olan aynı zamanda sabit internetini yazlığına da taşımak isteyen evler, kablolardan bağımsız, 4.5G hızında ev internetine kavuşacak. Mevcut sabit ürünlerle hız ve deneyim beklentisini karşılayamayan kullanıcılar, başka herhangi bir internet şebekesine ihtiyaç duymadan SIM kart takılı SUPERBOX cihazı üzerinden bulunduğu yerdeki 4.5G baz istasyonuna bağlanıp, 4.5G hızında internet hizmeti alabilecek. İlklerin öncüsü olarak bundan böyle de ülke insanımız için çalışmaya devam ederek, onları en yeni teknolojilerle buluşturmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

Yeni teknolojinin ön başvuruları şimdiden açıldı. Öncelikli olarak Turkcell Platinum müşterilerinin uygulamaları üzerinden başvurabildikleri SUPERBOX modem, ekiplerin teknik incelemelerinin ardından Platinum müşlerinin evlerine kurulmaya başlacak. Sonrasında her Turkcell müşterisinin kullanımına açılması beklenen SUPERBOX'ın tarife fiyatlarına ya da kurulum maliyetlerine dair bilgiler ise henüz açıklanmadı. 

Turkcell T80 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Turkcell'den Kadınlara Özel Mobil Uygulama

Turkcell, Bip ile Mesaj Gönderene Toplamda 18 GB İnternet Hediye Ediyor

YORUMLAR