Turkcell, iPhone 5’i Çift Taşıyıcılı İnternet Teknolojisiyle Sunacak

Turkcell, iPhone 5’i Çift Taşıyıcılı İnternet Teknolojisiyle Sunacak

iPhone 5’i Türkiye’de üç operatörün de 14 Aralık’ta satışa sunmaya hazırlandığını size “Avea iPhone 5'in Fiyatını Açıkladı” ve “Turkcell iPhone 5'i Satışa Sunacak”  başlıklı haberlerimizle duyurmuştuk.

Bugün Turkcell, Medya sayfasında bununla ilgili bir açıklama yaparak Turkcell aracılığıyla iPhone 5 sahibi olmak isteyen müşterilerine “Turkcell Çift Taşıyıcılı İnternet Teknolojisi” ile iPhone’larda iki kat daha hızlı internet deneyimi yaşayacaklarını duyurdu.

“Turkcell Çift Taşıyıcılı İnternet Teknolojisi”, sadece bu teknolojiyi destekleyen cihazlarda, aynı anda iki farklı taşıyıcı üzerinden veri transferi imkânı sağlayan bir teknoloji.  Bu teknolojiye sahip bir cihazda, çift taşıyıcıyı desteklemeyen cihazlara göre interneti iki kat hızlandırmak mümkün olabiliyor. Turkcell, müşterilerine bu hizmeti Türkiye’nin 81 ilinde verebileceğini ve 3G şebekesinin bu teknolojiyi %99’un üzerinde desteklediğini söylüyor.

Turkcell’in iPhone’larla getireceği bu hizmet hakkında Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın şöyle bir açıklamada bulundu: “Apple’ın en gelişmiş akıllı telefonu iPhone 5’i müşterilerimize Turkcell 3G hızı ve kalitesini deneyimleyecekleri tekliflerle sunuyoruz. Çift Taşıyıcı (Dual Carrier) destekli iPhone 5 ile Turkcell’liler mobil internetin keyfini iki kat hızlı yaşayacak.” Bunun yanı sıra Emre Sayın açıklamasına, Apple ile yaptıkları anlaşamadan memnun olduklarını da ekledi.

iPhone 5’i Turkcell İletişim Merkezleri ve anlaşmalı zincir mağazalardan, ayrıca peşin olarak turkcellmagaza.com’dan satışa sunacak olan Turkcell; müşterilerine 16 GB modeli 113 TL, 32 GB modeli 128 TL, 64 GB modeli ise 144 TL’den başlayan fiyatlarla 24 ay sözleşmeli olarak satın alma imkanı verecek.

Ayrıca Turkcell’in 13 Aralık’ta Suadiye’deki mağazasında saat 20.00’da başlayacak eğlenceli bir etkinlik düzenleyeceğini ve sürpriz yarışmalarla 20 kişiye iPhone 5 kazanma şansı sunacağını da belirtelim. Bu etkinlik sonunda Turkcell saat 00.00’da iPhone 5’i müşterilere tanıtacak ve iPhone 5’i satın alan ilk 100 kişiye, 449 TL değerindeki Jawbone Jambox kablosuz hoparlörü hediye edecek.

YORUMLAR