Turkcell Oyun Pazarına Gamecell ile Giriyor

Turkcell Oyun Pazarına Gamecell ile Giriyor

Dünyanın en hızlı dönüşen sektörleri arasında oyun sektörü yer alıyor. 2016 yılında 100 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşması beklenen oyun pazarına Gamecell ile giren Turkcell, alışkanlıkları değiştirmeye hazırlanıyor. İlk aşamada platform üzerinde 2.000’den fazla oyunu satışa sunan Gamecell, açılışına özel bir ay boyunca tüm oyunlarda yüzde 25 indirim yapacak.

Gamecell’in tanıtım toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, ilk aşamada platform üzerinden 2.000’den fazla oyunun satışa sunulduğunu söyleyerek “Dünyada her üç kişiden birinin, Türkiye’de ise 30 milyon kişinin oyun oynadığı bir dönemdeyiz. BigKazan işbirliği ile hayata geçirdiğimiz Gamecell ile  hedefimiz Türkiye’de 30 milyon oyuncuya ulaşmak. Bu platformun oyunseverlerin sadece oyun satın aldıkları değil turnuvalara katıldıkları, takım kurdukları, oyun dünyasından en son gelişmeleri takip ettikleri bir platform olmasını arzuluyoruz” dedi.

Açılışa Özel Yüzde 25 İndirim

Gamecell'in açılışına özel ilk hafta bütün oyunda yüzde 25 indirim yapacak olan Gamecell, oyunların taksitle alınmasına da imkan verecek. Turkcell ve Superonline faturalarına yansıyacak mobil ödemeden de bahseden Bütün, “Gamecell kullanıcıları satın aldıkları oyunun ücretini Turkcell veya Superonline faturalarına yansıtılarak taksitle de ödeyebilecekler. Böylece Gamecell’den mobil ödeme ile oyun alanlar da Türkiye’de ilk defa taksitle ödeme imkanına kavuşuyor. Yani Gamecell’den oyunu hem taksitle alabileceksiniz hem de oyunu indirirken internet kotanız eksilmeyecek” dedi.

Büyük Sürpriz: Oyunları İndirirken Adil Kullanım Kotası Eksilmeyecek!

Gamecell oyun satışının yanı sıra, dünyada yüksek hızlı internet bağlantılarının yaygınlaşması ile her geçen gün daha da popüler hale gelen e-Spor turnuvaları için de bir buluşma noktası olacak. Oyunseverler Gamecell üzerinden takım kurabilecekleri gibi, turnuvalara da katılabilecek. Mağazalardan oyun satışının bir süre sonra tarihe karışacağını da belirten İsmail Bütün sözlerine şöyle devam etti: “Online olarak satın alınan oyunlar indirilirken, dosya boyutunun yüksek olması oyuncunun internetteki adil kullanım kotasını etkiliyor. Gamecell’de ise 20 TL ve üzeri oyun alan Superonline fiber kullanıcıları, istedikleri bir gün Turbo Butonu’nu kullanarak Adil Kullanım Kotası ve hız limitine takılmadan oyunlarını indirebilecekler.”

e-Spor'a Destek

Gamesell aynı zamanda e-Spor'a da katkı sunmayı hedefliyor. Dünyanın her yerinde onbinlerce e-Spor oyuncusu ve milyonlarca takipçisi bulunan spor dalına destek konusunda oldukça iddialılar. Özellikle yüksek hızlı internet bağlantılarının yaygınlaşması ile birlikte online oyun oynayan, takımlar kurarak birbirleri ile yarışan oyuncu sayısı hızla artarken, oyunseverler Gamecell üzerinden takım kurabilecek turnuvalara katılabilecek. nline olarak yapılacak turnuvaların finalleri ise geniş katılımlı etkinliklerle tamamlanacak.

Gamecell’de Neler Var?

  • HIVE: E-Spor etkinlikleri ve turnuvalar ile ilgili tüm bilgiler burada olacak. Dünyadan ve Türkiye’de devam eden turnuvalar ve takımların sıralamaları, oyuncularla ilgili bilgiler de bu kategori altında. Dileyen kullanıcılar bu başlık altında turnuva düzenleyebilir veya turnuvalara başvurabilir.
  • BUZZ: Oyun sektörü ile ilgili tüm haberlerin toplandığı kategori.
  • ePİN: Free-to Play oyunlar için PIN satışının yapıldığı alan. Kullanıcılar dilerlerse taksitle oyun alabiliyor, oyun bedelini Turkcell veya Superonline faturalarına yansıtabiliyor.
  • MARKET: Bilgisayar ve konsol oyunlarının satıldığı bölüm. Kullanıcılar için özel indirimlerin olduğu, en son çıkan oyunların hemen satışa sunulduğu kategori altından alınan oyunlar için de taksitle ödeme yapmak mümkün.
  • APP: Yerli oyun geliştiricilerin ihtiyaç duydukları tüm bilgiler burada yer alıyor. Oyun geliştirmek için yardıma ihtiyacı olan Gamecell’lilere de bu kategori altında yardım verilecek.

Bütün bunların haricinde Gamecell'in oyun sektörü için hazırladığı infografiye de aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Turkcell T70 Tanıtıldı, İşte Özellikleri ve Fiyatı

Turkcell'in Twitter Savaşı Tüm Hızıyla Devam Ediyor

YORUMLAR