Turkcell Tablet Tanıtıldı

Turkcell Tablet Tanıtıldı

Turkcell, Turkcell Tablet adını verdiği ve üretici olarak Pegatron ile çalıştığını yeni mobil cihazını düzenlediği bir basın toplantısı ilet tanıttı.

MaxiQ model numarasına sahip cihazın teknik özelliklerine göz attığımızda öncelikle Android 4.1.1 Jelly Bean sürümüyle kullanıcılara merhaba diyeceğini söyleyebiliyoruz. 10.1 inçlik IPS LCD çoklu dokunma desteğine sahip ekranın çözünürlüğü ise 1280 x 800 piksel. Bu özelliklerle HD ekrana sahip olduğunu belirtebileceğimiz Turkcell Tablet’in merkezinde NVidia tarafından üretildiği belirtilen T30SL model 1.2 GHz frekansında işlem yapan dört çekirdekli bir işlemci bulunuyor.

8 MP değerindeki arka kameranın yanı sıra 2 MP değerinde bir ön kamera cihazda yer alan görüntü kaydetme donanımları.

Tabletin boyutları ise 226 x 175.4 x 8.4 milimetrelik ölçülere sahip. 8.4 milimetrenin iyi bir incelik olduğunun altını çizmek gerekiyor. Cihazın ağırlığı ise 545 gram.

3G ve Wi-Fi bağlantı özelliklerini bünyesinde bulunduran cihazda 3150 mAh değerinde bir bataryaya yer veriliyor.

Dâhili depolama alanı 16 GB ve bu alan mikro SD kart ile 64 GB’a kadar yükseltilebiliyor.

Cihaza sahip olmak için Turkcell Eğlence Paketi’ne sahip olmak gerekiyor ve bu iki hizmet bir arada sunuluyor. 24 ay taahhütlü bir şekilde her ay 59 TL ödeyerek 250 MB internet, Turkcell Eğlence Paketi, özel deri kılıf gibi ek ürünlerle cihaza sahip olmak mümkün. İnternet paketinin boyutu yükseltilebiliyor da.

Sony Xperia Z, 999 Resmi Kaç Saniyede Çekebilir?

YORUMLAR