Turkcell'den Kullanıcılara Teknik Arıza Hediyesi: Haftalık 1 GB Ek İnternet Paketi

Turkcell'den Kullanıcılara Teknik Arıza Hediyesi: Haftalık 1 GB Ek İnternet Paketi

Dün gece sosyal medya bir süredir Turkcell hattına sahip kullanıcıların mobil internetini kullanamaması nedeniyle çalkalanmıştı. Türkiye'de milyonlarca abonesi bulunan Turkcell'in mobil şebekesinde yaşanan arıza pek çok kullanıcıyı etkilemişti. Sorunlu geçen birkaç saatin ardından sorun düzeltilmiş ve Turkcell'den açıklama gelmişti. Şimdi de şirketten durumdan etkilenenlere hediye paketi geldi.

Dün gece yaşanan sorun ile ilgili ilk olarak BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan'dan açıklama gelmişti. Dr. Sayan, "Bir mobil operatörümüzün Şebekesindeki sistemsel bir sorun nedeniyle bazı bölgelerimizde ses ve data trafiğinde kesintiler yaşanmaktadır. Teknik ekipler koordine bir şekilde sorunu hızla çözerek, ses ve data trafiğinin normal seyrine dönmesi için çalışmalarını sürdürmektedir" demişti.

Ardından Turkcell sorunu tanımlamış ve üzerinde çalıştıklarını ifade etmişti. Turkcell tarafından gönderilen Twitter gönderisinde, "Şebekemizde meydana gelen geçici ses ve data trafiği sorunu çözülmüştür. Yaşanan teknik aksaklık için tüm müşterilerimizden özür dileriz" açıklaması yapılmıştı. 

Gece saatlerinde ise Turkcell, kullanıcılarından tekrar özür dileyerek Twitter üzerinde bir anket yayınladı. Ankette, "Hangi hediye ile sizi daha fazla mutlu edebiliriz?" sorusu yer alıyordu. Toplamda 21.855 kullanıcının katıldığı ankette, yüzde 94 oranında Haftalık 1 GB İnternet paketi açık ara birinci çıktı. Bu sabah ise Turkcell'den açıklama geldi.

Turkcell Kullanıcılarına Haftalık 1 GB Ek İnternet Paketi Hediye

Turkcell'in resmi Twitter hesabından bu sabah saatlerinde atılan twitte, "Durumdan etkilenen tüm Turkcell'liler için "Haftalık 1 GB ek internet paketi" gün içinde tanımlanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz" deniliyor. 


Turkcell'den Adil Kullanım Koşulları (AKK) Hakkında Açıklama Geldi

Turkcell'in Mobil Şebekesi Çöktü! (Güncelleme: Sorun Düzeltildi)

YORUMLAR