Turkcell'in Mobil Şebekesi Çöktü! (Güncelleme: Sorun Düzeltildi)

Turkcell'in Mobil Şebekesi Çöktü! (Güncelleme: Sorun Düzeltildi)

Sosyal medya bir süredir Turkcell hattına sahip kullanıcıların mobil internetini kullanamaması nedeniyle çalkalanıyor. Türkiye'de milyonlarca abonesi bulunan Turkcell'den şimdilik teknik bir çalışma açıklaması yapılıyor. Turkcell'in mobil şebekesi çökmüş olabilir!

Geçtiğimiz günlerde yaşanan Whatsapp kesintisi, dünyada olduğu gibi Türkiye'de de çok konuşulmuştu. Üzerinden çok geçmeden yerli mobil iletişim devi Turkcell'den kötü haber geldi. Turkcell abonelerinin birkaç saattir mobil internet hizmeti alamamaları nedeniyle sosyal medyada tepkiler giderek artıyor.

Akşam saatlerinde ortaya çıkan bu durum hakkında Turkcell'den henüz resmi bir bülten yayınlanmadı. Turkcell tarafından yapılan açıklamada şimdiye dek, "Teknik bir çalışma nedeniyle yaşanılan durum bilgimiz dahilindedir. İlerleyen saatlerde tekrar denemenizi öneririz" ifadesi kullanılıyor. Kullanıcılar sorunun neden olduğunu bilmezken, sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor.

Turkcell tarafından bir açıklama geldiğinde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Yaşanan çökmenin Twitter'da "Trend Topic" olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Güncelleme: 

BTK Başkanı Dr. Ömer Fatih Sayan Turkcell'in mobil şebekesinde yaşanan sorunun ayrıntılarını açıkladı. Dr. Sayan, "Bir mobil operatörümüzün Şebekesindeki sistemsel bir sorun nedeniyle bazı bölgelerimizde ses ve data trafiğinde kesintiler yaşanmaktadır. Teknik ekipler koordine bir şekilde sorunu hızla çözerek, ses ve data trafiğinin normal seyrine dönmesi için çalışmalarını sürdürmektedir" dedi.


Güncelleme 2

Turkcell sorunun düzeltildiğini açıkladı. Açıklamada, "Şebekemizde meydana gelen geçici ses ve data trafiği sorunu çözülmüştür. Yaşanan teknik aksaklık için tüm müşterilerimizden özür dileriz" denildi.


Turkcell'den Adil Kullanım Koşulları (AKK) Hakkında Açıklama Geldi

YORUMLAR