Türkiye Aylık Mobil Kullanım Süresinde Yine Avrupa Birincisi

Türkiye Aylık Mobil Kullanım Süresinde Yine Avrupa Birincisi

Bayrakları asın, Türkiye, aylık mobil kullanım süresinde Avrupa birinciliğini yine kimseye kaptırmadı. BTK ikinci çeyrek raporunda yer alan verilerde, 426 dakika olan ortalama aylık mobil kullanım süresi ile ülkemiz, Avrupa ülkelerine kıyasla en fazla mobil telefonla görüşme yapan ülke ünvanını korudu.

Hatırlayacak olursanız geçtiğimiz yıl buna benzer bir haber yapmıştık. 2015 yılının ikinci çeyreğinde 399 dakika olan ortalama aylık mobil kullanım süresi ile Türkiye raporda yer verilen ülkeler arasında Avrupa birincisi olmuş ve çok konuşulmuştu. Bu yıl da geleneği bozmayan ülkemiz, 2016 yılı ikinci çeyreğinde 426 dakika olan ortalama aylık mobil kullanım süresi ile yine birinci oldu.

Raporda hizmet sağlayıcıları hakkında ayrıntılı bilgilere de yer verildi. Buna göre, 2016 yılı ikinci çeyrek dönemi itibariyle gelire göre pazar payları incelendiğinde Turkcell’in pazar payının yüzde 39,3, Vodafone’un pazar payının yüzde 38,7 ve Avea’nın pazar payının ise yüzde 22 seviyelerinde olduğu görüldü. Abonelerden elde edilen gelire bakıldığında ise Turkcell’in pazar payının yüzde 44,2, Vodafone ve Avea’nın pazar paylarının ise sırasıyla yüzde 31,9 ve yüzde 23,9 oldu. 

İkinci üç aylık dönemde SMS ve MMS verileri de dikkat çekti. Gönderilen SMS sayısı 23.713 milyon, MMS sayısı ise yaklaşık 21 milyon civarında gerçekleşti. 

Türkiye'de Aylık Ortalama Ne Kadar İnternet Kullanılıyor?

Türkiye'de 4.5G Abone Sayısı Ne Kadar Oldu?

YORUMLAR