Türkiye E-Spor Federasyonunun İlk Başkanı Belli Oldu

Türkiye E-Spor Federasyonu'nun Başkanı Belli Oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığının aldığı kararla, geçtiğimiz Nisan ayında resmi olarak kurulan Türkiye E-Spor Federasyonu'nun ilk başkanı Alper Afşin Özdemir oldu.

Son dönemde global anlamda çok önemli ilerlemeler kaydeden E-Spor, Türkiye'de de giderek popüler bir hale geldi. 

Dünyaca ünlü spor kulüplerinin bu alana milyonlarca dolar yatırım yaparak kendi takımlarını kurması ve görkemli turnuvaların düzenlenmesi, oyun kültürünü bambaşka bir boyuta taşıyan E-Spor'un ciddi şekilde büyümesini sağladı.

E-spor

Bu büyümenin farkında olan Gençlik ve Spor Bakanlığı, geçtiğimiz Nisan ayında ilgili kurumlara gönderdiği yazı ile Türkiye E-Spor Federasyonunun kurulduğunu duyurmuştu. 

Türkiye'deki E-Spor ekosisteminin daha sağlıklı bir şekilde ilerlemesi ve E-Spor'un daha iyi yerlere gelmesi adına kurulan federasyonun başkanlığına Alper Afşin Özdemir seçildi. 

Spor Genel Müdürlüğünde oy hakkı bulunan 29 delegeden 19'unun oyunu alan Özdemir, Türkiye E-Spor Federasyonunun kurucusu başkanlığına getirildi.

Özdemir, kısa bir süre içinde yönetim kurulu listesini hazırlayarak Gençlik ve Spor Bakanlığına sunacak. Bakanlığın onay vermesi halinde ise Özdemir ve beraberindeki ekibi görevlerine resmi olarak başlayacak.

Alper Afşin Özdemir Kimdir?

1985 yılında Hollanda'nın Rotterdam şehrinde doğan Özdemir, Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden mezun oldu. 2011 yılında Hakan Baş ile kurduğu Krombera markası le dijital pazarlama sektörüne adım atan Özdemir, Türkiye'nin ilk animasyon filmi 'Evliya Çelebi ve Ölümsüz Suyu'nun yapımcılığını yaptı. 

Krombera'nın yanı sıra Anibera, Berabera ve Probera isminde üç ajans daha kuran Özdemir, Supermassive E-Spor Kulübü dahil olmak üzere yaklaşık 10 ayrı firmanın yatırımcısı konumunda. 

YORUMLAR