Türkiye Güne UFO Saldırısı ve Uzaylı İstilası ile Başladı

Türkiye Güne UFO Saldırısı ve Uzaylı İstilası ile Başladı

Üzerinde sürekli araştırmalar yapılan ve henüz varlığı kesin olarak kanıtlanamayan uzaylılar ülkemize saldırmayı planlıyorlar. Evet, yanlış duymadınız bir UFO saldırısıyla karşı karşıyayız! Günün ilk saatlerinde ortaya çıkan bu haberle birlikte sosyal medyada paylaşım rekorları kırıldı.

Uzun zamandır uzaylıların dünyaya geleceği ve belirli bir noktaya iniş yapacakları söyleniyordu. Bu fikri öne atan bilim insanlarının ziyaret tarihi hakkında ise herhangi bir tahminleri yok. Fakat 28.11.2016 tarihinde yani bugün ortaya çıkan bir haber uzaylıların ilk ziyaret tarihini ve yerini ortaya çıkardı. Yeni yaygınlaşan bir platform tarafından ortaya atılan “uzaylılar saldıracak” iddiası, kısa sürede Türkiye'nin gündemine oturdu. Bu haberden sonra uzaylılardan korkmayan Türk vatandaşları UFO görebilmek için sokaklara döküldü. #ufoattacktoturkey hastagi ile bir anda gündeme oturan bu haber. Türk haber sitelerinde ve bazı popüler sosyal medya hesapları tarafından paylaşılan uzaylı istilası haberi kısa sürede milyonlarca kişiye ulaştı. Haberi okuyanlar ilk başta saldırıya inanmadılar fakat yine de tedbiri elden bırakmadılar.

Sosyal medyada paylaşım rekoru kırılıyor!

Uzaylıların Türkiye'yi istila edeceği haberi kısa sürede milyonlarca kişiye ulaştı. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada yankı uyandıran bu haberin gerçekliği araştırılmaya başlandı. Dünyaca ünlü bilim insanları tarafından da takip edilen olay hala açığa kavuşturulmuş değil.

Ülkemize gerçekten de uzaylılar mı geliyor?

Sosyal medyada hakkında binlerce paylaşım yapılan uzaylı istilası haberi gerçeği yansıtmıyor. Bu haberin ortaya çıkış nedeni ise tamamıyla eğlence amaçlı. Henüz kaynağını bilemediğimiz bir grup medya hesapları tarafından yaygınlaştırılan bu haber, insanları kandırmaya yönelikti. Uzaylı istilası her ne kadar yalan bir haber olsa da sosyal medyada konuşulmaya halen devam ediyor. Haberin gerçek olmadığını anlayan bazı ünlüler ise uzaylı istilası ile ilgili esprili paylaşımlar yapmadan durmadı. Madem haberin ortaya çıkış nedeni eğlence o zaman gelin bu paylaşımlara bir göz atalım.

“Uzaylılar Türkiye'yi istila edecek” haberini kim ortaya çıkardı?

Erdal Kaplanseren'in Twitter hesabından aldığımız görselle birlikte uzaylı istilası haberinin kaynağını bulabiliyoruz. Türkiye'ye uzaylı istilası olacağı haberini ilk ortaya çıkaran hesap Goygoyrail ismini taşıyor. İsminden de anlaşılacağı üzere Goygoyrail, bu tarz eğlence konularında mesai harcayan bir grup katılımcıdan oluşmakta. Henüz tam amaçlarını bilmesek bile Goygoyrail ekibi bugün ortaya attıkları haber ile hedeflerine çoktan ulaştı. 

Uzaylı istilasına karşı Türk vatandaşlarından tepkiler:

Uzaylıların Dünyaya Bir Sinyal Göndermiş Olabileceği Kesinleşti

Stephen Hawking: Uzaylılar İletişime Geçmek İsterlerse Cevap Vermeyin!

YORUMLAR