Türkiye İnterneti Neredeyse Sadece Sosyal Medya İçin Kullanıyor

Türkiye İnterneti Neredeyse Sadece Sosyal Medya İçin Kullanıyor

Türkiye’de internet kullanıcı sayısı hızla artıyor. Ancak internet kullanıcıları ağırlıklı olarak sosyal medyayı hedefliyorlar. İşte Türkiye'de sosyal medya kullanım raporu. 

TÜİK’in (Türkiye İstatistik Kurumu) yeni açıkladığı rakamlara göre, Türkiye'de 16-74 yaş grubunda internet kullananların oranı yüzde 55,9 olarak belirlendi.

Rapor, Türkiye'de 16-74 yaş grubundaki bireylerde, bilgisayar kullananların oranını yüzde 54,8, internet kullananların oranı yüzde 55,9 olarak işaret ediyor. Aynı rapora göre, düzenli internet kullanıcılarının oranı ise yüzde 94,2'ye yükselmiş.

TÜİK, internet kullanım oranlarını 16-74 yaş grubundaki bireylerde sırasıyla yüzde 54,8 ve yüzde 55,9 olarak saptamış. Bu oranlar erkeklerde yüzde 64 ve yüzde 65,8 iken, kadınlarda yüzde 45,6 ve yüzde 46,1 olarak açıklandı. Bilgisayar ve internet kullanım oranları, geçen yıl yüzde 53,5 ve yüzde 53,8 olarak raporlanmıştı.

TÜİK istatistik raporunda internet kullanım amaçları arasında sosyal medya ilk sırada yer alıyor. İstatistik verilerine göre, bu yılın ilk üç ayında internet kullanan bireylerin yüzde 80,9’u sosyal medya üzerinde profil oluşturma, mesaj gönderme veya fotoğraf gibi aktiviteler gerçekleştirmiş. Bunu yüzde 70,2 ile çevrimiçi haber, gazete ya da dergi okuma, yüzde 66,3 ile sağlıkla ilgili bilgi arayan kullanıcılar takip ediyor. 

Türkiye Mobil İnternet Raporu Açıklandı

Türkiye'de İnternet Kullanımı Neredeyse Toplam Nüfusa Yaklaştı

Sosyal Medyayı Erkekler Ele Geçirmek Üzere

YORUMLAR