Türkiye'nin En İyi League of Legends Takımı Belli Oldu

League of Legends Türkiye finali

Türkiye’nin en iyi League of Legends takımı olmak için mücadele eden takımlar kozlarını Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi 2018 Yaz Mevsimi Finalleri çerçevesinde paylaştılar. Birbirinden heyecanlı maçlara sahne olan turnuvanın sonucundaysa kupanın sahibi Bahçeşehir SuperMassive oldu.

Yaz Mevsimi boyunca verdikleri mücadeleyi taçlandırmak adına bütün performanslarını ortaya koyan League of Legends takımları, Riot Games Türkiye tarafından altıncısı düzenlenen turnuvada karşı karşıya geldiler. Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda düzenlenen görkemli final maçları, son yılların önemli takımlarından Bahçeşehir SuperMassive ile bu yılın başarılı ekiplerinden Royal Bandits mücadelesine sahne oldu.

Sabahın erken saatlerinden itibaren izleyicilerin kapı önünde uzun kuyruklar oluşturduğu Ülker Spor ve Etkinlik Salonu, 12 binden fazla League of Legends ve espor tutkununu ağırlarken, canlı yayınlarla 1 milyondan fazla izleyici de bu büyük heyecana ekranları başında ortak oldu. Sahne etkinlikleriyle de adından söz ettiren bu önemli organizasyonun açılış şovuna ise Türk rock dünyasının yıldız vokalleri Fatma Turgut ve Ferman Akgül damga vurdu. Büyük finalden günler önce müzik severlerle buluşan “Efsaneyiz” şarkısı, Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi Türkiye Büyük Finali’nde 12 bin kişi tarafından tek bir ağızdan söylenerek unutulmazlar arasına girdi.

İki takımın kıyasıya rekabetine sahne olan ve en iyi 5 şeklinde oynanan finalde maçları sonucunda Bahçeşehir SuperMassive, Royal Bandits takımına 3-1 skorla üstünlük kurarak kupayı kaldırmayı başardı. Yaşadığı başarının ardından Türkiye’yi yurtdışında temsil etmeye hazırlanan Bahçeşehir SuperMassive, büyük ödülün de sahibi oldu. Final maçlarını ise hemen yukarıda yer alan videodan izlemeniz mümkün.