Türkiye'nin İlk STK YouTuber Yarışması Başlıyor!

Türkiye Gençlik STK’ları Platformu tarafından bu yıl ilk kez düzenlenecek YouTube yarışması başlıyor. "Kanalıma Hoş geldiniz" sloganıyla düzenlenecek gençler arası YouTube yarışmasında teknoloji, sanat, tasarım, kültür, sosyal medyada genç, dijital dönüşüm ve yapay zeka konularında gençlerin çektiği özgün içerikler yarışacak. Birinciye 10.000 TL’nin verileceği yarışmanın katılım şartları, son başvuru tarihi ve diğer detaylar haberimizde.

Çevrimiçi video izleme servisinin çok ötesinde bir sosyal platform olan YouTube’a girmek isteyen gençlerin sayısı hızla artıyor. Bunu gören Türkiye Gençlik STK’ları Platformu, 13 - 20 yaş arası gençlere yönelik bir yarışma düzenleyecek. Türk Telekom’un sponsorluğunda gerçekleşecek yarışmada gençler farklı kategorilerde ürettikleri özgün içeriklerle yarışacak. Yarışmada gençlerin performansı sektörün önde gelen isimleri tarafından değerlendirilecek. Halk oylamasını geçen 20 katılımcı finale katılma hakkı elde edecek. İlk 3 arasından birinci 10.000 TL, ikinciye 7.000 TL, üçüncüye 5.000 TL, teşvik ödülü olarak 3.000 TL para ödülünün sahibi olacak.

Genç yaşta YouTuber olmak isteyen kulanıcılara güzel bir fırsat sunan Türkiye Gençlik STK’ları Platformu, başvuruları tgspodulleri.com/ üzerinden alacaklarını ve son başvuru tarihinin 23 Nisan 2018 olduğunu açıkladı. Başvuru yaptıktan sonra hazırlanan içeriğin ad ve soyad, telefon numarası ile birlikte Drive veya WeTransfer aracılığıyla [email protected] mail adresine gönderilmesi hususunda bir de not paylaşıldı.

YOUTUBE YARIŞMASI KATILIM ŞARTLARI

 

1) 13 – 30 yaş arası gençler katılabilecek.

2) Tek ya da grup halinde katılınabilir.

3) Daha önce herhangi bir yerde gösterilmemiş ve ödül almamış eserler ile başvuru yapılabilir.

4) Yarışma konusu; Sanat, Tasarım, Kültür, teknoloji, dijital dönüşüm,yapay zeka, sosyal medyada genç

5) Gönderilen içeriklerin daha önce herhangi bir yerde yayınlanmamış olması ve 20 Mayıs yarışma sonuna kadar herhangi bir yerde yayınlanmayacak olması elzemdir.

6) Yarışmaya başvuran eserlerin yönetmen (eser sahibi) ve / veya yapımcısından en az birisinin T.C. veya K.K.T.C. vatandaşı olması gerekmektedir.

7) Tüzel kişiler başvuru yapamaz.

8) Eser sahibi filmin telif hakları konusunda her türlü hukuki ve cezai sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul eder. Yarışma’ya gönderilecek kısa videolar özgün olmayan metin, görüntü, müzik, vb. kullanımlarından doğacak her türlü telif hakları ile ilgili konular eser sahibinin sorumluluğundadır.

9) Türkiye Gençlik STK’ları Platformu (TGSP) bu durumdan hukuken sorumlu tutulamaz. Eser sahibi, eser vasıtasıyla üçüncü kişilerin telif haklarını ihlal edecek olursa, TGSP'nin uğrayacağı her türlü doğrudan ve dolaylı zararları tazminle mükelleftir.

10) Eserde yer alan oyunculardan ve oyuncular haricinde eserde kimliklerini ortaya çıkaran veya ortaya çıkarabilecek görüntüleri, sesleri vb. her türlü bilgileri yer alan kişilerden 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili diğer düzenlemeler gereğince açık rızalarının alınmasına ilişkin her türlü yükümlülük yapımcı ve yönetmene (eser sahibine) aittir. Eser sahibi, TGSP tarafından talep edilmesi halinde, bu madde kapsamına ilgili kişilerin bilgilendirmeye dayanan ve özgür iradeyle açıklanan açık rızalarının alındığını gösterir kayıtları TGSP ile derhal paylaşacaktır.

11) Yukarıdaki şartlara uymayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

12) Yarışmaya başvuru ücretsizdir.

13) TGSP yarışma sonucunun ilan edilmesinden önceki herhangi bir aşamada, herhangi bir sebep göstermeksizin, yarışmayı düzenlemekten vazgeçme veya yarışmayı iptal etme veya ileride aynı yarışmayı devam ettirmeme hakkına sahiptir. Yarışmanın düzenlenmemesi veya iptal edilmesi halinde, eser sahipleri tarafından TGSP’ye gönderilen veya teslim edilen hiçbir eser platform tarafından kullanılamaz.

TEKNİK ŞARTLAR

 

1) Süresi, jenerik de dahil olmak üzere 7 (Yedi) dakikayı geçmeyen 1 video ile başvurabilir.

2) Başvurular yalnızca online başvuru formu üzerinden gönderilmelidir. Kargo, posta gibi yollarla fiziksel olarak iletilecek gönderiler değerlendirmeye alınmayacaktır.

3) Gönderilen videoların 720 - 1080p HD kalitesinde H264 veya Mpeg 4 formatında kaydedilmesi gerekmektedir.

4) Yukarıdaki şartlara uymayan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

* Başvuru Adresi: http://www.tgspodulleri.com/basvuru

YORUMLAR