Türkiye Zeka Oyunları Yarışması Başladı! Toplam Ödül 30.000 TL!

Türkiye Zeka Oyunları Yarışması Başladı! Toplam Ödül 30.000 TL!

Türkiye Zeka Vakfı tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Türkiye Zeka Oyunları Yarışması OYUN 2019” başladı. 30.000 TL ödüllü yarışmaya, okuma yazma ve matematikte dört işlem becerisine sahip olan herkes katılabiliyor.

Bu yıl 24’üncüsü gerçekleştirilen Türkiye Zeka Oyunları Yarışması, Eleme Sınavı, Yarı Final ve Final Sınavı aşamalarından oluşacak. 

Bugünden itibaren Türkiye Zeka Vakfı web sitesinde, gazeteler ve dergilerde yayınlanmaya başlayan Eleme Sınavı, 26 Şubat 2019 Salı gününe kadar devam edecek.

Türkiye Zeka Oyunları Yarışması

Yarışma, toplam 10 sorudan oluşuyor. Sözel, sayısal, görsel ve mantık alanlarında orijinal zekâ sorularının yer aldığı yarışmanın soruları Türkiye Zeka Vakfı Başkanı Emrehan Halıcı tarafından hazırlanıyor. 

30.000 TL ödül havuzuna sahip olan yarışma; Minikler, Çocuklar, Gençler, Yetişkinler ve Emektarlar olmak üzere beş kategoride yapılıyor. Yarışma sonunda her kategorinin birincisine 3,000, ikincisine 2,000, üçüncüsüne 1,000’er TL ödül dağıtılacak.

Ayrıca her kategoride ilk 10 sırayı alanlara derece belgesi ve kitap/dergi ve eğitim ürünleri, final sınavına katılım hakkı kazananlara başarı belgesi ve Eleme Sınavına katılanlara ise katılım belgesi verilecek.

OYUN 2019 için üyelik kaydınızı buraya tıklayarak yapabilirsiniz.