Türkiye'de Atılan Tweetlerin Yüzde 23'ü Mutsuzluk İçeriyor

Türkiye'de Atılan Tweetlerin Yüzde 23'ü Mutsuzluk İçeriyor

Türkiye'nin en çok kullandığı ikinci sosyal ağ olan Twitter, insanların duygularını en iyi yansıtan toplumsal araç olarak da biliniyor. Twitter'dan son gelen istatistiklere bakıldığında, Türk toplumunun büyük çoğunluğunun mutsuz olduğu görülüyor.

Türkiye'de yaklaşık 13 milyon aktif hesaba sahip olan Twitter, artık insanların anlık duygularını aktardıkları bir platform haline geldi. Basit ve sade yapısından dolayı Twitter, kullanıcıların hissettiklerini anlık olarak paylaşmaları için eşsiz bir platform. Durum böyle olunca da kullanıcılar kızgın, mutlu ve mutsuz hissettiklerinde tweet atmaktan sakınmıyorlar. Kısaca Twitter özellikle Türkiye'de toplumun ruh halini anlamak için en iyi araçlardan birisi haline gelmiş durumda.Yapılan istatistiklere bakıldığında Türk insanının oldukça mutsuz olduğu ortaya çıkıyor.

Ülkemizde her gün ortalama 6.7 milyon tweet atılıyor ve bu tweetlerin yüzde 32'si insanların duygusal hallerini anlatması için kullanılıyor. Gelen istatistiklere göre atılan tweetlerin yüzde 23'ü mutsuzluk içeriyor. Mutluluk oranıysa yüzde 14 olarak karşımıza çıkıyor. Duygusal hallerin aktarılmasından sonra en çok gündem konularının öğrenilmesi ve paylaşılması için atılan tweetlerin sayısı da günlük 500 bin olarak saptanmış. Twitter'ın kendi verilerine bakıldığında, Türkiye'deki kullanıcıların genellikle gece aktif oldukları sonucu ortaya çıkıyor. 

Snapchat Günlük Aktif Kullanıcı Sayısıyla Twitter'ı Geride Bıraktı

Twitter 300,000 Dolar Ödül Dağıttı

YORUMLAR