Türkiye'de Herkes Sosyal Ağlarda, Facebook Kullanıcı Sayısı 39 Milyona Ulaştı

Türkiye'de Herkes Sosyal Ağlarda, Facebook Kullanıcı Sayısı 39 Milyona Ulaştı

Yapılan bir araştırmaya göre Türkiye’de her ay 39 milyon kişi aktif olarak Facebook kullanıyor.

Facebook 2015 ikinci çeyrek küresel ve yerel kullanıcı rakam ve raporlarını açıkladı. Facebook’un yaptığı açıklamaya göre, belirtilen bu dönemde Türkiye'den yaklaşık 39 milyon kişinin Facebook’u ziyaret etmiş. Facebook ziyaretlerin yüzde 85’i mobil cihazlar üzerinden yapılmış.

Geçtiğimiz günlerde de bir milyar aktif kullanıcı barajını zorlayan Facebook tarafından yapılan açıklama küresel olarak ise şöyle detaylandırılıyor, "Dünyada Facebook kullanıcıların 844 milyonu sosyal paylaşım sitesine akıllı telefonlarıyla bağlanıyorlar. Sosyal medya müdavimleri Facebook, Messenger ve Instagram’da toplamda günde ortalama 46 dakika zaman geçiriyorlar. Facebook'u günlük aktif olarak kullananların yüzde 83,1'ini ABD ve Kanada dışından bağlanan sosyal medya kullanıcıları oluşturuyor."

Facebook Türkiye’ye para kazandıracak

Facebook tarafından yapılan açıklama sadece rakamlarla sınırlı kalmıyor. Türkiye için gelecekte gelir kapısı olabilecek fırsatların da işaretini veriyor. Yapılan açıklamada, yakın zamanda Türkiye'ye gelen Facebook ürün yöneticilerinden oluşan bir ekibin, ödeme sistemleri, e-fatura, oyun, akıllı evler ve seyahat gibi pek çok sektörde faaliyet gösteren çözüm ortakları ve şirketlerle toplantılar yaptığı belirtiliyor.

Facebook'un Fotoğraf Düzenleme Özelliği Kullanıma Açıldı

Facebook'un SIRI ve Cortana'ya Rakip Sanal Asistanı M Test Sürüşüne Başladı

Facebook Moments Fotoğraf Paylaşım Uygulaması Yayınlandı

YORUMLAR