Türkiye'de İnternet Üzerinden 4K Kalitesinde İçerik Yayını Başlıyor

Türkiye'de İnternet Üzerinden 4K Kalitesinde İçerik Yayını Başlıyor

Digiturk ve Samsung işbirliği ile hayata geçirilen yeni bir servis sayesinde artık internet üzerinden 4K içerikler izlenebilecek.

4K ya da UHD yayın teknolojisine internet içeriği anlamında sürdürülebilir bir destek bulunmuyordu. TRT’nin geçtiğimiz aylarda 4K yayına başlamasının hemen ardından ücretli televizyon platformu Digiturk 4K içerikler sunmak için Samsung ile ortak bir servisi hayata geçiriyor.

Yayınlar Digiturk tarafından geliştirilen özel bir algoritma sayesinde 8 Mbit internet bağlantısına sahip tüm kullanıcılar tarafından izlenebilecek. Öte yandan Samsung’un UHD televizyonlarını satın alan tüketiciler de bu uygulamadan faydalanarak içerikleri takip edebilecekler. Samsung ile işbirliği yapan Digiturk, 4K olarak hazırlanan içerikleri internet üzerinden kullanıma sunacak. Böylece Digiturk internet paketi pazarlamasını da güçlendirmiş olacak. Samsung UHD televizyon sahiplerinin kullanabileceği “Samsung UHD Gate by Digiturk Play” adı verilen servis ile 4K içerikler izlenebilecek.

İçerik planlamasında ilk sırayı İZ TV alıyor. 15 bölümlük UHD görüntü kalitesinde kaydedilen bu yerli belgeselin yanı sıra, ünlü TV kanallarına ait UHD içerikler, Samsung UHD TV sahiplerinin TV’lerindeki kullanıcı arayüzlerinde yer alacaklar.

Xiaomi’nin Yeni 4K Televizyonu Apple Watch'tan Ucuz

Türkiye'de 4K Kalitesinde TV Yayını Başlıyor

Samsung, Kavisli SUHD 4K TV'lerini CES 2015'te Sergiledi

YORUMLAR