Türkiye’de Kullanıcılar Her 15 Dakikada Bir Akıllı Telefonlarına Bakıyor

Türkiye’de Kullanıcılar Her 15 Dakikada Bir Akıllı Telefonlarına Bakıyor

Yeni açıklanan bir araştırma sonucuna göre, Türkiye’deki kullanıcılar günde ortalama 70 defa yani her 15 dakikada bir, her hangi bir sebepten dolayı telefonlarını kontrol ediyorlar. Bunu ihtiyaçtan değil tamamen içgüdüsel olarak yapıyorlar.

Durumu daha da ciddi kılan durum ise her 5 kişiden biri araba kullanırken ya da karşıdan karşıya geçerken telefonuna bakıyor. Deloitte tarafından 2011 yılından bu yana yapılan "Global Mobil Kullanıcı Araştırması" aslında tüm ülkelerde standart olarak uygulanıyor. Ancak, sadece Türkiye ile ilgili bazı özel sorular farklılık gösteriyor. Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 30 ülkeden 49 bin katılımcıyla gerçekleştirilen araştırma, tüketicilere ve bu alanda hizmet veren şirketlere mobil cihaz kullanımının geldiği nokta hakkında önemli veriler sunuyor.

Deloitte Türkiye Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon Endüstrisi Lideri TolgaYaveroğlu araştırmanın sonuçlarıyla ilgili olarak “Mobil yaşamın sosyal dokumuza ne denli nüfuz etmiş olduğunu hepimiz biliyoruz; bunu rakamlarla da ortaya koymuş olduk. Araştırmamızın en çarpıcı sonuçlarından bir tanesi Türkiye’de tüketicilerin her gün toplam 4 milyar kez telefonlarını kontrol ediyor olması. İçimizde her dört kişiden birinin uyanır uyanmaz yaptığı ilk şey telefonunu eline almak… Mobil teknolojilerin günlük yaşantımızda hızla artan yeri beraberinde birçok fırsat getirirken, sosyal etkileşimlerimizde de fark edilir değişikliklere neden oluyor” dedi.

Türkiye İnterneti Neredeyse Sadece Sosyal Medya İçin Kullanıyor

Türkiye'de Kaç Yerleşim Yerinde Cepten Konuşulamıyor Biliyor musunuz?

Türkiye'nin Online Bankacılık İstatistikleri Açıklandı

YORUMLAR