Türkiye’de Uçaklarda Samsung Galaxy Note 7 Yasaklandı

Türkiye’de Uçaklarda Samsung Galaxy Note 7 Yasaklandı

İlk olarak Avustralya, ardından ABD derken Türkiye'de Samsung Galaxy Note 7 cihazların uçaklarda açık olarak bulundurulmasına yasak getirdi.

Dün Amerika Birleşik Devletleri Federal Havacılık İdaresi veya kısaca FFA'nın (Federal Aviation Administration) kararından sonra Türkiye’de Uçaklarda Samsung Galaxy Note 7 cihazları yasakladı.Tüm dünyada cihaz hakkında yayınlanan yasaklar Türkiye SHGM (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü) tarafından da benimsendi.

SHGM, resmi Twitter sayfasından yapılan bir bildiriyle, Galaxy Note 7 konusunda yoğun uçuş denetimlerinde karar kılındı. Kısıtlamalara göre Galaxy Note 7 akıllı telefonu ile herhangi bir Türk havayolu şirketine ait uçağa binmek isteyen bir yolcu, telefonunu hiçbir şekilde uçakta şarj edemeyecek ve kullanamayacak. Yani Samsung Galaxy Note 7’lerin uçuş sırasında tamamen kapatılmış ve devre dışı olması gerekiyor.

SHGM’nin Twitter duyurusu şöyle;

“Uçakta yangın riskine binaen, Samsung Galaxy Note 7'lerin uçakta kapatılması, şarj edilmemesi ve uçak altı bagajına verilmemesi gerekmektedir.”

Samsung Galaxy Note 7 Tüm ABD Havayollarında Yasaklandı

YORUMLAR