Türkiye'deki Galaxy Note 7 Sahipleri Bu Habere Dikkat!

Türkiye'deki Galaxy Note 7 Sahipleri Bu Habere Dikkat!

Samsung Electronics Türkiye'den yapılan açıklama ile Türkiye'deki Galaxy Note 7 sahiplerinin 18 Ekim-11 Kasım tarihleri arasında cihazlarını değiştirebileceği ya da para iadesi alabileceği bildirildi.

Dünya çapında büyük bir yankı uyandıran Galaxy Note 7'lerin üretimi durduruldu ve global çapta değişim programları başlatıldı. Ülkemizi de ilgilendiren bu değişim programı hakkında da geçtiğimiz saatlerde "çok önemli" bir açıklama yapıldı. Samsung Electronics Türkiye tarafından yapılan açıklama ile kullanıcıların eski ya da yeni ayrımı olmaksızın Galaxy Note 7'lerini kapatmaları ve değişim programına katılmaları istenildi. Değişim programı BTK'da kayıtlı olan tüm Note 7 cihazları ilgilendiriyor.

Hiçbir Kullanıcı Mağdur Olmayacak

Açıklamada kendi görüşlerine de yer veren Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, müşteri memnuniyetinin ve güvenliğinin öncelik taşıdığını belirterek "Hiçbir kullanıcımızı mağdur etmeyecek kapsamlı bir değişim programı başlatıyoruz. Kullanıcıların sabrı ve anlayışı için teşekkür ederiz." ifadelerine yer verdi.

Cihazını Getirenler İki Seçenek ile Karşılaşacak

Galaxy Note 7 model telefonunu değişim programına dahil eden kullanıcılar kendi tercihlerine göre belirleyeceği iki farklı seçenek ile karşılaşacaklar. Bunlardan ilki Note 7'yi verip yerine Galaxy S7 Edge 32 GB ve 600 TL para ödemesi almak olacak. Kullanıcıların ikinci seçeneği ise Note 7'yi iade edip para iadesi olarak 3600 TL almak olacak. Ayrıca telefonlar birlikte alınan aksesuarların parası da yine kullanıcılara iade edilecek.

Operatörlerden Faydalananlarda Programa Dahil Edilecek

Galaxy Note 7'yi operatör sözleşmelerinden faydalanarak satın alan kullanıcılar da yine bu programa dahil edilecek. Aynı seçenekler bu şekilde telefona sahip olan kullanıcılara da yansıtılacak. Ayrıca kullanıcılar, kampanya dahilinde verilen Gear VR'ları kullanmaya da devam edebilecek

Öte yandan programa katılmak için tüm kullanıcıların herhangi bir yetkili Samsung Servis Merkezi'ne başvuru yapması yeterli olacak. Ayrıca daha önceden değişim programına telefonunu bırakan ve yeni bir Note 7 bekleyen kullanıcılar da bu yeni programdan yararlanabilecek. Samsung Merkezleri'ni ve detaylı bilgiyi 0850 222 0 847 numaralı telefondan edinebilirsiniz.

Bakın Galaxy Note 7 Fiyaskosu, Samsung’a Ne Kadara Patladı

Samsung'dan, Note 7 Yerine Başka Samsung Alana 100 Dolar İndirim


YORUMLAR