Türkiye'den Twitter'a Erişimde Sorunlar Yaşanıyor! Twitter Engellendi mi?

Türkiye'den Twitter'a Erişimde Sorunlar Yaşanıyor! Twitter Engellendi mi?

Milyonlarca kişi tarafından kullanılan ve anlık olarak binlerce tweet atılan dev mikroblog sitesine erişimde sorunlar yaşanıyor.

Bugün Türkiye'nin uğradığı terör saldırısı sonucunda Ankara'da 86'dan fazla insanın öldüğü haberleri üzerine Cumartesi günü tamamıyla kana boyandı. Twitter üzerinden tepkilerini dile getirmek isteyen halkımız hashtagler ve attığı tweetler ile terörü kınadı. Sıcak bölgede bulunanlarda yine mikroblog sitesi yardımıyla Ankara'dan önemli fotoğraflar paylaştı. Hala binlerce kişinin anlık olarak yapılan saldırıyla ilgili bilgi paylaştığı Twitter'a Türkiye'den ulaşmak iyice zorlaştı. Türkiye'den yapılan yoğun girişler sonucu Twitter'ın sunucularında bazı sorunlar ortaya çıktı.

Ülkemizden Twitter'a girmek isteyen vatandaşlar erişim sorunu yaşadığını söylüyor. Diğer ülkelerde Twitter’a erişimde sorun olmaması akıllara tek bir ihtimali getirdi. Acaba Twitter engellendi mi? Şu anda Twitter'ın engellendiği söylenemez çünkü bu konuda resmi bir açıklama mevcut değil. Sadece yoğun yapılan girişler sonucunda Twitter'ın sunucuları bu isteklere cevap veremedi ve Twitter merkezli bir sorun ortaya çıktı.

Bildiğiniz üzere Twitter'ı en çok kullanan ülkelerden birisiyiz ve bu önemli günde Twitter kullanım sayısı iyice katlandı. Twitter'ın resmi hesabı "Policy" üzerinden yapılan açıklamada konuyla ilgili bilgilerinin bulunduğu ve çalışmalarının sürdüğü dile getirildi. Hem Türkçe hem de İngilizce olarak yapılan erişim sorununa yönelik açıklama kısa süre sonra Twitter'ın normale döneceğini işaret ediyor. Twitter'ın yanı sıra Facebook'ta da sebebi bilinmeyen bir yavaşlık söz konusu.

Betternet'ten Türkiye'ye Ücretsiz VPN!

YORUMLAR