Türkiye'nin Dördüncü GSM Operatörü NETGSM Olacak

Türkiye'nin Dördüncü GSM Operatörü NETGSM Olacak

Türkiye'de yıllardır hizmet veren 3 GSM operatörünün arasına bir isim daha katılıyor. NETGSM, Türkiye'nin dördüncü büyük GSM operatörü olmak için izin aldı.

Türkiye piyasasında yıllardır 3 dev firma olarak hizmet veren Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom'un arasına bir yeni firma daha ekleniyor. Sabit hatlarda 70 bini aşkın aboneye sahip olan NETGSM, yılbaşından itibaren tüketicilerle buluşacak. 2016/163 sayılı kurul kararı ile BTK'dan izin alan NETGSM, kendi alt yapısıyla SIM kart çıkartabilecek ilk mobil işletmeci olarak kendi adına sözleşme imzalayabilecek dördüncü GSM operatörü oldu. Buna göre NETGSM, 2017 itibariyle NETGSM Bilgi Teknolojileri A.Ş. adıyla hizmet verebilecek.

Aldığı onay ile bir ilki gerçekleştirecek olan NETGSM, baz istasyonu olmaksızın kendi alt yapısıyla hizmet verecek. Telekominikasyon altyapı işletmeciliği, internet servis sağlayıcılığı, sabit telefon hizmetleri ve sanal mobil şebeke hizmetleri yetkilerini de alan NETGSM, ortaya çıktığı andan itibaren devlerle yarışabilecek. Konuyla ilgili açıklama yapan NETGSM Yönetim Kurulu Başkanı Adem Öcal, yıl sonu itibariyle bir milyon aboneyi hedeflediklerini belirtiyor. İlk etapta mevcut altyapılarına ilave olarak 30 milyon liralık yatırım yapacak firma, 1000 personel sayısına ulaşmayı hedefliyor. Ayrıca NETGSM ile birlikte 0510'lu numaralar da hayatımıza girmiş olacak. Türkiye'nin 81 iline de hizmet verecek yeni firma, Turkcell'in baz istasyonlarından faydalanacak.

Türkiye'de her ay 5 milyon abonenin hatlar arasında geçiş yaptığı biliniyor. NETGSM firmasıyla birlikte bu sayının nasıl değişeceği şimdiden merak konusu oldu.

Türkiye'de Tüketici Kendine Uygun GSM Operatörü Bulamıyor

Bakan'dan GSM Operatörlerine Fırça, Birbirinize Hava Atmayın Çalışın


YORUMLAR