Türkiye’nin En Büyük Hacking Yarışması CTF Başlıyor

Türkiye’nin En Büyük Hacking Yarışması CTF Başlıyor

Gelecek hafta düzenlenecek olan Capture the Flag yarışmasında siber güvenlik uzmanları yarışacaklar.

20 Ekim 2016 Perşembe günü Wyndam Ankara Otel’de yapılacak olan CTF Capture the Flag Yarışmasında çok sayıda siber güvenlik uzmanı kıyasıya birbirleriyle mücadele edecekler.

CTF 'Bayrağı Yakala' yarışmasında, katılımcılar kurumsal veya bireysel olarak kendi siber güvenlik kabiliyetlerini de deneme şansını yakalayacaklar. Bu deneyim sayesinde eksiklerini detaylı bir şekilde görme imkânına sahip olacaklar. CTF, bireysel katılımcılarla birlikte üniversite öğrencilerine, siber güvenlik alanında çalışan firmalara ve kamu kuruluşlarına kendilerini gösterme fırsatı tanıyor. Katılımın ücretsiz olacağı ve bu yıl kurumları temsilen oluşturulan takımlar yanında bağımsız ekiplerin de yarışa dahil olmasına imkân tanınacağı CTF’de dereceye girenler ödüllendirilecekler. Birincilik ödülü 10 bin TL olan CTF ‘Bayrağı Yakala’ yarışması 20 Ekim de yapılacak.

 CTF Nedir?

Capture the flag (bayrağı yakala) etkinliğinde güvenlik uzmanları; kriptoloji ve tersine mühendislik gibi dallarda belirlenen hedeflere diğer katılımcılardan önce ulaşmak için sistemlerdeki güvenlik açıklarından yararlanarak bayrağı ele geçirmeye çalışıyorlar.

Eğer siz de bireysel ya da kurumsal olarak güvenlik konusunda sınanmak istiyorsanız detaylı bilgi ve katılım koşullarına buradan ulaşabilirsiniz. 

Savunma Sanayii Müsteşarlığı Türkiye'nin Hackerlarını Ödüllendirecek

YORUMLAR