Türkiye'nin İlk Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik Kampı Bu Yaz Kuşadası'nda Gerçekleşecek

Türkiye'nin İlk Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik Kampı Bu Yaz Kuşadası'nda Gerçekleşecek

İzmir'de bilişim denilince akıllara gelen Aldenard tarafından düzenlenen ve Türkiye'nin ilk "Sanal gerçeklik ve Arttırılmış Gerçeklik" kampı bu yıl Kuşadası'nda gerçekleşecek. 5 gün sürecek kampta çeşitli alanlarda eğitimler verilecek.

Geçtiğimiz yıl ilk eğitimlerine imza atan Ege Bilişim Kampı, Dijital Medya, Girişimcilik, Web Tasarım & Web Yazılım alanıında eğitimler vererek katılımcılara hem tatili hemde bilişimi doruklarına kadar yaşatmıştı. Bu yılda ikincisi düzenlenecek eğitimlerin konusu "Sanal Gerçeklik ve Arttırılmış Gerçeklik" üzerine olacak. Sanal gerçeklik üzerine düzenlenen ilk kamp olma özelliği taşıyan Ege Bilişim Kampı 2016, 27 Haziran - 1 Temmuz tarihleri arasında Kuşadası'nda düzenlenecek. Tamindir'in de medya sponsorluğunu üstlendiği kamp, bu senede katılımcılara eğitimi ve eğlenceyi bir arada sunacak.

İzmir'de bilişim sektöründe adından bolca söz ettiren Aldenard tarafından organize edilen ve Alastyr'ın ana sponsor olduğu Bilişim Kampı 2016'daki eğitimler, "Sanal Gerçeklik & Arttırılmış Gerçeklik" alanında başarılı uygulamaları bulunan Nara Teknoloji tarafından verilecek. Eğitimler sonunda tüm katılımcılar kendi sanal gerçeklik uygulamalarını hayata geçirmiş olarak kamptan ayrılacaklar. Sanal gerçeklik adına yapılacak ilk kamp olma özelliği taşıyan Bilişim Kampı 2016, Microsoft'un da aralarında yer aldığı pek çok alandan destek buldu. Öte yandan, eğitim tarihlerinin Ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle iftar ve sahur vakitlerine özel program düzenlenmesi yapılacak. 

Türkiye'nin ilk VR & AR kampına başvurmak istiyorsanız kararınızı son başvuru tarihi olan 15 Haziran 2016 tarihine kadar vermeniz gerekiyor. Başvurularınızı www.egebilisimkampi.com adresinden yapabilirsiniz.

Samsung Sanal Gerçeklik Teknolojisine Özel Ekran Geliştirdi

İngiltere'nin En Kötü Futbol Takımı Sanal Gerçeklikle Nasıl Motive Oluyor?

Intel Yeni 10 Çekirdekli Broadwell-E Oyun ve Sanal Gerçeklik Canavarını Dağıtmaya Başlıyor

YORUMLAR