Türkiye'nin Terörle Mücadelesi Bilgisayar Oyunu Oluyor!

Türkiye'nin Terörle Mücadelesi Bilgisayar Oyunu Oluyor!

Tamamı Türkiye'de geliştirilen ve FPS tarzında bir oyun olarak piyasaya çıkmaya hazırlanan Soldiers of The Universe (SoTU), GameX 2017 Uluslararası Dijital Oyun ve Eğlence Fuarı'nda oyun severlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Türk oyun şirketi Rocwise Entertainment tarafından geliştirilen SoTU, 14 Eylül 2017 tarihi itibarıyla Steam dijital oyun platformu üzerinden dünya çapında erişilebilir olacak. Oyun, Türkiye’nin terör örgütleri ile olan mücadelesini anlatıyor ve hikayesiyle oldukça ilgi çekeceğe benziyor. Oyunda, çok bilinen bir FPS oyun motoru olan Unreal Engine 4 kullanılmış.

SoTU'nun konusu nedir?

SoTU’nun ana karakteri olan Hakan ismindeki genç bir adam, babasının şehit olması üzerine yurtdışındaki görevini bırakarak Türkiye’ye dönüyor. Yıllarca askeri ve teknolojik eğitimler de almış olan Hakan, bu yoğun deneyimi almış olmasının tüm avantajlarını hikayenin ilerleyen bölümlerinde tecrübe ediyor. Babasının üyesi olduğu Akıncı Beyleri grubu, Hakan'ın bu eğitimleri neden aldığını kendisine izah ederek, babasının görevini üstlenmesine ve bıraktığı yerden devam edebilmesine destek oluyorlar. Hakan, yanına 3 kahraman Türk askerini de alarak Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğünü korumak ve savunmak için çeşitli gizli operasyonlara katılıyor.

Türk Oyun Geliştirme Sektörü Rekora Doymuyor

Türk Yapımı Uzay Savaşı Oyunu Voidrunner Steam'de Çıkış Yaptı!

YORUMLAR