Türkiye'nin Yeni Klavyesi 'Tambu' Tanıtıldı

Türkiye'nin Yeni Klavyesi 'Tambu' Tanıtıldı

Mobil teknoloji denildiğinde akla gelen ilk şirketlerden biri olan Türk Telekom, mobil klavye alanında da harika bir girişime imza attı. Tambu isimli uygulamasını tanıtan şirket, "Türkiye'nin yeni klavyesi" sloganıyla mağazalarda yerini aldı. 

Webrazzi'nin haberine göre Tambu, Türkiye'ye özgü nitelikler barındırıyor ve birçok kullanıcının ilgisini çekecek gibi görünüyor. F ve Q klavye seçenekerine sahip Tambu, GIF desteği, atasözleri kataloğu, çeviri, konuş-yaz, kişisel sözlük ve hareketli çıkartmalar barındırıyor. Üstelik iOS ve Android platformlarında indirilebilir durumda. 

Tambu ile ilgili görüşlerini belirten Türk Telekom Dijital ve İnternet Projeleri Birim Başkanı Dr. Ramazan Demir, "Bir arayüz değil, bir platform tasarladık. Tambu’yu 50 kişilik bir ekiple 6 aylık bir çalışma neticesinde geliştirdik" dedi. 

Diğer klavye uygulamaları ile kıyaslamak için henüz erken olsa da, Tambu'dan bizim de beklentimizin yüksek olduğunu belirtelim. Ayrıca ilerleyen dönemlerde geliştiricilere ve diğer operatörlerin kullanımına da açılacak. 

Aşağıdaki bağlantılardan Tambu'nun iOS ve Android uygulamasını indirebilirsiniz:

Microsoft'un Beğenilen Mobil Klavyesi Word Flow, iOS İçin Yeniden Tasarlanıyor

YORUMLAR