TurkNet, Adil Kullanım Kotası’nı Tamamen Kaldırdı!

TurkNet, Adil Kullanım Kotası’nı Tamamen Kaldırdı!

TurkNet, tüm internet kullanıcılarını yakından ilgilendiren çok önemli bir gelişmeyi bugün açıkladı. Yapılan açıklamada, AKN’nin (Adil Kullanım Kotası/Noktası) tamamen kaldırıldığı müjdesi verilirken, kullanıcıların maksimum hızda AKN’siz paketlerden yararlanabileceği duyuruldu. 

TurkNet, birçok kişinin kabusu olan Adil Kullanım Kotası’nı bugün itibariyle kaldırdığını açıkladı. TurkNet, bundan önce müşterilerine Türkiye ortalamasının çok üstünde olan aylık 150GB AKN imkanı tanıyordu.

Nisan 2017’de aktif altyapısını kullanan tüm TurkNet’lilerin AKN’lerini kaldıran şirket, aktif altyapılarında olmayan tüm mevcut TurkNet’lilerin kotalarını da yaz boyunca 250GB’ta yükseltmişti.

İnternet kullanıcılarının uzun zamandır beklediği haber nihayet gelmiş oldu. Tamindir ekibi olarak yerinden takip ettiğimiz toplantıda, TurkNet müjdeyi verdi. Bir dönemi kapattıklarını söyleyen TurkNet, yaptığı açıklamada, “TurkNet olarak her zaman özgür iletişime inandık. İnternetin ilk gününden beri içinde barındırdığı paylaşım, açıklık ve fırsat eşitliği değerlerini benimsedik ve işimize yansıttık. Son iki yıldır Türkiye ortalamasının üzerinde belirlediğimiz AKN’yi tamamen kaldırarak bir dönemi kapatıyoruz” ifadelerini kullandı.

TurkNet, aktif altyapılarında olmayan kişilerin bölgelerinde VDSL hizmeti varsa 35 Mbps, ADSL hizmeti varsa da 16 Mbps’e kadar hızda AKN’siz internetten yararlanabileceklerini açıkladı. Hangi hızda internet hizmeti alacağını öğrenmek isteyen kullanıcılar TurkNet'in internet sitesini ziyaret edebilirler.

Adil Kullanım Kotası Saçmalığı Meclis'e Taşındı!

Ulaştırma Bakanı Adil Kullanım Kotası Hakkında Yeni Açıklamalar Yaptı

YORUMLAR