Türksat 5A Uydusu Ne Zaman Fırlatılacak? İşte Tüm Merak Edilenler

Türksat 5A uydusu ne zaman fırlatılacak? Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu açıklamalarda bulundu.

turksat-5a-uydusu-ne-zaman-firlatilacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türksat 5A uydusunun ne zaman fırlatılacağını açıkladı. Türksat 5A uydusu ile ilgili merak edilen detaylar haberimizde.

Türsat 5A Uydusu Ne Zaman Fırlatılacak?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türksat 5A uydusunun 2 Ekim'de teslim alınacağını ve 30 Kasım'da uzaya fırlatılacağını söyledi. Karaismailoğlu açıklamasında "Uydumuz 30 Kasım'da uzaya fırlatılacak" dedi.

Türksat 5A, SpaceX Tarafından Yörüngeye Gönderilecek! İşte Açıklama
İNTERNET

Türksat 5A, SpaceX Tarafından Yörüngeye Gönderilecek! İşte Açıklama

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç tarafından yapılan açıklamada Türksat 5A uydusunun SpaceX tarafından uzaya gönderileceği söylendi.

SpaceX şirketi tarafından uzaya gönderilecek olan Türksat 5A uydusunun yapımına Airbus D&S tarafından devam edilmekte. Uydu 12 kilowatt elektrik güç birimi çalışacak. Eurostar-3000EOR sistemi üstüne kurulmuş 3,5 ton ağırlığa sahip olan Türksat 5A uydusu Falcon 9 roketi ile uzaya fırlatılacak.

Türksat 5A uydusunun yörünge görev süresinin 15 yılın üzerinde olması bekleniyor. 

Sizler Türksat 5A uydusu hakkında neler düşünüyorsunuz? Hemen aşağıda bulunan yorumlar bölümünden görüşlerinizi bizlerle ve diğer okurlarımız ile paylaşmayı unutmayın! Yorumlarınızı bekliyoruz.

YORUMLAR