Tutuşan Cep Telefonu Nedeniyle Alev Alev Yandı!

Tutuşan Cep Telefonu Nedeniyle Alev Alev Yandı!

Cep telefonları zararsız teknolojik aletler gibi görünse de dikkatli kullanılmadıklarında fekalete sebep açabiliyorlar. Bu sözümüzü doğrulayan bir olay Pakistan'da yaşandı. Söz konusu olayda yolda kendi halinde yürümekte olan bir adam bir anda kendini alevler içinde bularak acı içinde etrafta koşmaya başladı. Kıyafetleri tutuşan ve şoka giren talihsiz adam bu halde etrafta koşuştururken çevredeki insanlar ellerindekileri adamın üzerine vurarak alevleri söndürmeye çalıştılar. Fakat bu da etkili olmadı. Gövdesi tamamen alevler içinde kalan adamı ancak üzerine birkaç kova su boşalttıktan sonra kurtarabildiler.

Yangının patlayan bataryadan çıktığı iddia ediliyor

Olay sırasında cep telefonunu cebinde taşıyan talihsiz adamın telefonunun pilinin patladığı ve bu patlama sonucu çıkan alevlerin olayın kurbanı olan adamın kıyafetlerini tutuşturduğu bilgisi paylaşılıyor. Olay sonucu cep telefonu nedeniyle kıyafetleri tutuşan adamın ciddi yanıklar içerisinde olduğu görülüyor.

Cep telefonunuzun piline dikkat edin

Benzer kazalar genelde cep telefonlarının arızalanan pillerinden kaynaklanıyor. Şarj sırasında oluşan problemler, yanlış şarj etme ve pilin ömrünü doldurması gibi sebeplerden ötürü cep telefonlarında kullanılan piller bir süre sonra şişmeye başlıyorlar. Bu şişkinlik fark edilmediğinde veya telefon bu şekilde kullanılmaya devam edildiğinde ortaya bu tür sonuçlar çıkıyor. Cep telefonları pillerinin bu şekilde arızalanmalarının diğer sebepleri ise bataryanın delinmesi ve sıvıyla temas etmesi de olabiliyor.

Küçük Çocuk Telefon Bağımlılığı Yüzünden Kendi Parmağını Kesti!

YORUMLAR