Tuvalette Gazete Okuma Keyfi İlham Veriyor

Tuvalette Gazete Okuma Keyfi İlham Veriyor

Meksika'da bir medya kuruluşu, tuvaletlere gazetenin son dakika haberlerini kağıt havlulara basan makinalar yerleştirdi. Elini kurulamak isteyenlerin şaşkın ve memnun ifadeleri fikrin hiç de fena olmadığını gösteriyor.

Meksikalı Mas por Mas gazetesi, yeni reklam kampanyasıyla dünyaya ilham verecek gibi görünüyor. Tuvaletlerde lavaboların yanındaki sensörlü kağıt havlu makinalarına yerleştirilen özel yazıcıyla, gazetedeki en son haberi havluya basmayı akıl eden reklam ekibi, tuvalet kapıları arkasına yapıştırılan posterlerle yapılan reklam anlayışına yeni bir soluk getirdi. Ele bulaşmayan pudramsı yapıdaki özel bir mürekkeple basılan son dakika haberi, yanında siteye yönlendiren bir de QR kod içeriyor. Bu sayede sitenin trafiğini de arttırmayı amaçlayan kampanya iş merkezlerinin, AVM'lerin ve sinema salonlarının tuvaletlerinde yer alıyor.

Meksika'da bedava dağıtılan Mas por Mas, sadece üç yılda en fazla dolaşıma sahip 10 gazete arasına girerken, gelen tepkilerden reklamın etkisinin olumlu olacağına kesin gözüyle bakabiliriz. Projenin başlangıcından bu yana iki haftada sayfanın tekil kullanıcı sayısının yüzde 37 artması da başarının bir kanıtı.

Google Şoförsüz Aracını Tanıttı

Samsung'u Patent Başvuruları Ele Veriyor

YORUMLAR