Twerk ve Selfie Oxford Sözlüğünde

Twerk ve Selfie Oxford Sözlüğünde

Dünyanın en kapsamlı kaynağı olarak kabul edilen Oxford İngilizce Sözlüğü, trend kelimeleri bünyesine katmaya devam ediyor. Sözlüğe yeni eklenen kelimelerden en dikkat çekenler, sosyal medya ile hayatımıza giren “Twerk” ve “Selfie

Geçtiğimiz Haziran ayında “Tweet” terimini sözlüğe kazandıran Oxford Sözlüğü’nün Baş Editörü John Simpson, sosyal ağ servisleri aracılığıyla yeni hayatımıza giren ve kullanılmaya başlanan kelimeleri sözlüğe eklemeye devam ediyor. Yeni eklenen terimlerden ikisi oldukça ilginç. Bunlardan biri; Dünyaca ünlü yıldızların kliplerinde ve sahne şovlarında kullandıkları cinsel içerikli dans olarak tanımlanan “Twerk”, diğeri; kullanıcıların akıllı telefon veya web kameraları ile kendi kendilerini çekme eylemi olarak tanımlanan “Selfie”. Bunların yanı sıra boyut bakımından akıllı telefon ve tablet arasında kalan akıllı cihazlar olarak tanımlanan phone ve tablet kelimelerinin birleşiminden oluşan “Phablet” te sözlüğe giren terimlerden.

Bugün itibariyle Oxford Sözlük’te yer alan yeni kelimelerin bir listesine http://blog.oxforddictionaries.com/august-2013-update/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Twitter ve New York Times Hacklendi!

YORUMLAR