Twitch Hacklendi, Kişisel Bilgilerinizin Çalınmış Olma Olasılığı Çok Yüksek

Twitch Hacklendi, Kişisel Bilgilerinizin Çalınmış Olma Olasılığı Çok Yüksek

Amazon’a bağlı oyun canlı yayın servisi Twitch’in hacklendiği sitenin resmi bloğundan duyuruldu. Twitch, blog sayfalarından kullanıcıları önemli birçok konuda da uyarıyor. Twitch’e yapılan siber saldırıda kullanıcıların kişisel bilgilerine de ulaşıldığı bildirildi. Tüm kullanıcılarına e-posta gönderen şirket, kullanıcı hesaplarının gizliliğinin ihlal edildiğini, e-posta, şifre ve diğer bilgilerin çalınmış olabileceğine dikkat çekti.

Durum aslında sanılan daha ciddi. Çünkü Twitch kullanıcıları siteye Facebook , YouTube ve Twitter hesaplarını kullanarak da giriyorlardı. Bu noktada kullanıcıların bu hesaplarının da ele geçirilmiş olduğu resmiyet kazanmış oluyor. Özellikle sosyal medya hesaplarının şifrelerinin hemen değiştirilmesi gerektiği Twitch tarafından kullanıcılarına tavsiye ediliyor.

Twitch kullanıcıların tüm şifrelerini sıfırladığını aktardığı blog ve e-posta mesajlarında, üyelerin Twitch’e tekrar girmek için yeni algoritmalar belirlemelerini, asla eski şifrelerine benzer yapılar kullanmamalarının üzerinde önemle duruyor.

Twitch Amazon’a 2014 Ocak ve  Ağustos ayları arasında 970 milyon dolar kazandırmıştı. Twitch geçenlerde kendine özgü bir de müzik kütüphanesi kurarak kullanıcılarının takdirini kazanmıştı.

Twitch Yeni Müzik Kütüphanesini Duyurdu

Amazon Twitch'i Satın Aldı

TwitchCon Duyuruldu 

YORUMLAR