Twitch Mobil Uygulaması Yenileniyor

Twitch Mobil Uygulaması Yenileniyor

Bilgisayarda Twitch yayını izlemek veya yayın akışı yapmak nispeten kolaydır. Ne yazık ki bunu mobil cihazlardan yapmaya çalışmak, kötü bir deneyimden öte tam bir işkencedir. Bu durumu düzeltmek için çalışmalara başlayan Twitch, önümüzdeki 2 hafta içinde yeni bir mobil uygulama ortaya çıkaracaklarını duyurdu. Görünen o ki yepyeni bir deneyim bizi bekliyor. 

Yeni mobil uygulama, daha temiz ve kullanımı kolay bir tasarıma sahip olacak ve en büyük değişikliklerden biri de kullanıcılar artık akıllı telefonları üzerinden canlı yayın gerçekleştirebilecekler. Twitch'in yaptığı açıklamaya göre, mobil uygulamada canlı yayın yapmak bir dokunuş kadar basit olacak. Doğrudan telefonun kamerasıyla yapılabilecek ve diğer uygulamalar arasında geçiş yapmadan Twitch uygulaması kullanılabilecek.

Biraz geç kalınmış bir hamle olsa da, Twitch bundan böyle Facebook Live, Instagram Live ve Periscope gibi diğer rakipleri ile kıyaslanabilecek. Bununla birlikte, iyi bir arayüz gelmesi halinde kullanıcılar tarafından daha fazla tercih edilebilecek. 

Twitch kullanıcıları elini kaldırsın, bu değişiklikler kimlerin hoşuna gitti? 

Microsoft'tan Twitch'e Rakip Geldi: Mixer

YORUMLAR